17 Май 2024петък06:04 ч.

ЦСКА спечели "вечното дерби"

/ брой: 271

visibility 18

ЦСКА спечели единственото останало "вечно дерби" в колективните спортове. В столичната зала "Христо Ботев" "червените" разбиха Левски Бол с 3:0 гейма (25:16, 25:15, 25:13) в среща от V кръг на Суперлигата по волейбол за мъже.
Пред преобладаваща "червена" публика треньорът-президент Александър Попов започна с Владимир Станков като разпределител и Пламен Шекерджиев, Христо Цветанов и Тодор Костов, капитана Ивайло Стефанов и Яни Георгиев и либерото Антон Василиев. Особено внушително бе превъзходството на "червените" в третия гейм, когато те дръпнаха с 9:0 и окончателно елиминираха интригата в мача. ЦСКА спечели от блокада 12 т. срещу 3 на съперниците, а от сервис - 7 аса срещу 1. Най-резултатни с по 13 т. бяха Тодор Костов (8 блокади) и Пламен Шекерджиев (2 блокади), а Яни Георгиев добави 10 (3 аса). За Левски Бол капитанът Иван Крачев записа 10 т. (1 блокада), 32% в атака). С успеха ЦСКА се изкачи на четвърто място във временното класиране с 8 т., а Левски, в който играят предимно младоци, остава последен без спечелена точка и само с 1 спечелен гейм.
В същинското дерби на кръга лидерът Нефтохимик 2010, воден от треньора Петър Дочев, надигра шампиона Марек Юнион Ивкони в Дупница с 3:2 гейма (25:21, 28:30, 17:25, 26:24, 15:12). Бургазлии изоставаха с 1:2 гейма, но успяха да обърнат развоя на срещата и да затворят мача в тайбрек.
Така те останаха едноличен лидер с 14 т., с 3 пред Арда (Кърджали). Четирикратните шампиони пък записаха трета поредна загуба и още нямат победа в новата си зала. Играчите, водени от Найден Найденов, паднаха като домакини от Белогорие (Белгород) с 0:3 в Шампионската лига и от Монтана с 1:3 в Суперлигата, а в миналия кръг загубиха и от ЦСКА в София с 2:3 гейма, след като отново водеха с 2:1. Марек е едва 6-и с 8 т. (2 победи и 3 загуби).