ЦСКА-Сф на ½-финал за купата след обрат над Ботев Враца

Резерва спаси „червените“ на „Армията“

/ брой: 42

visibility 577

ЦСКА-Сф обърна Ботев Враца с 2:1 и се класира щастливо на 1/2-финалите за Купата на България. В средата на първата част Даниел Генов изведе врачани напред, а в 67-ата Едвин Джеси възстанови паритета. В края на редовното време влезлият като резерва Ахмед Ахмедов порази вратата на Костов и дебютирайки с гол и асистенция, се превърна в героя, изпратил "червените" в топ 4.

Столичани обаче отново не играха добре, като само късметът ги спаси от резил срещу борещия се да не изпадне тим от Враца. В ситуацията при победния гол вратарят на гостите Красимир Костов и централният бранител Аласане Н`Диайе допуснаха груба грешка в 89-ата минута при разиграване на топката след изпълнение на аут, червените я отнеха пред наказателното им поле и резервата Ахмед Ахмедов вкара сам срещу вратаря за крайното 2:1.
Феновете обаче изразиха недоволството си от представянето на тима в последно време, като опънаха транспарант срещу собственика на клуба Гриша Ганчев, който гласеше следното: "Господине, докога ще си играйкаме?"

Преди мача с врачани ЦСКА-Сф падна от Царско село (1:2), би Ботев Пд (1:0), а на старта на пролетния дял на шампионата извъртя 0:0 с Левски.
"Не съм съгласен, че проспахме първото полувреме. Имахме 3-4 положения тогава, контролирахме играта. Да, получихме гол от статично положение. Знаехме, че те са добри в това нещо и може да ни нарани. Бяхме спокойни и вярвахме до края. За мен тези, които играха сега, бяха по-спокойни от тези, които играха в предния мач. Сигурни бяхме, че ще вкараме гол. Искам да благодаря на играчите, които дадоха всичко възможно от себе си. Това е мач за купата и няма време за поправка – не е късмет, че стигнахме до полуфинала. На полувремето казах на отбора да не се паникьосват, защото и през първата част нямахме грижи с играта. Те нямаха положение. Ахмедов асистира и вкара като резерва – няма какво повече да кажа за него, тъй като всеки даде максимума от себе си. Най-главното беше резултатът. Трябваше да продължим към 1/2-финалите. Естествено, че искаме да спечелим Купата на България”, обяви треньорът Милош Крушчич.