03 Май 2024петък15:24 ч.

ЦСКА-Сф на 1/8-финал за купата след разгром над Ботев Ихтиман

/ брой: 217

visibility 523

ЦСКА-Сф постигна категорична победа с 5:0 срещу Ботев Ихтиман в двубой от 1/16-финалите на турнира за Купата на България. Така „армейците“ продължават напред в надпреварата. Дебют начело на тима направи Бруно Акрапович. Бившият наставник на Локомотив Пловдив заложи на схема с трима защитници 3-5-2, която налагаше и в пловдивския тим, с който спечели купата през последните два сезона, съобщи dsport.bg.
През първата част символичните гости играеха на ниски обороти, но все пак си осигуриха аванс от един гол още преди почивката. Али Соу бе точен десетина минути преди края на първото полувреме.
През втората част ЦСКА-Сф вдигна оборотите и вкара още четири попадения. Джером Синклер се отчете с два гола, а по едно попадение добавиха Стефано Белтраме и Ахмед Ахмедов.
Срещата започна с натиск на ЦСКА-Сф. „Червените“ пропуснаха да излязат напред в резултата още в 4-тата минута. Тиаго Родригес центрира в наказателното поле. Жеферсон отклони към Томи Юрич, който от чиста позиция не успя да преодолее вратаря Николай Радев. В крайна сметка топката излезе в нов ъглов удар.
В 12-ата минута Томи Юрич получи на границата на наказателното поле, проби и опита диагонален удар, който срещна десния страничен стълб. Топката попадна в Митко Митков, който опита мощен удар, но не намери очертанията на вратата.
Пет минути по-късно Пеняранда пусна извеждащ пас към Али Соу, който се озова зад гърба за противниковата защита. Нападателят на ЦСКА-Сф успя да залъже вратаря Николай Радев, но си поведе твърде дълго топката, която излезе извън пределите на терена.
Гамбиецът получи нова възможност секунди по-късно. Той получи в наказателното поле с гръб към вратата. Али Соу успя да се обърне и опита удар от малък ъгъл, но вратарят на Ботев Ихтиман се бе позиционирал добре и успя да избие в ъглов удар.
В 20-ата минута Атанас Курдов опита късмета си от далечно разстояние, но топката прелетя високо над вратата.
Половин час след началото Томи Юрич бе намерен с дълго подаване на границата на наказателното поле. Той се пребори с Борислав Ангелов, овладя на гърди и стреля мощно. След рикошет топката прелетя над напречната греда и излезе в корнер.
В 34-тата минута най-сетне натискът на ЦСКА-Сф се отплати и тимът поведе с 1:0. Митко Митков проби по левия фланг и центрира. Али Соу успя да овладее с гръб към вратата, майсторски се обърна и с удар по земя от дъгата на наказателното поле матира Николай Радев. Нападателят вкарва за ЦСКА във втори пореден мач след почти двумесечна пауза преди да вкара във вратата на Монтана.
Минута по-късно символичните гости пропуснаха страхотен шанс да удвоят аванса си. Топката бе центрирана в наказателното поле от пряк свободен удар. Юргей Матей се извиси, но от няколко метра не успя да натисна топката и ударът му с глава бе неточен.
До почивката „армейците“ продължиха да диктуват темпото на игра, но не успяха да доразвият няколко обещаващи нападения.
Десет минути след началото на втората част „армейците“ си осигуриха комфортна преднина от две попадения. Темпото на игра в първите минути след почивката не бе много високо. Само за момент ЦСКА-Сф вдигна оборотите и удвои аванса си в 55-ата минута. Томи Юрич получи отляво на атаката и центрира остро в наказателното поле. На втора греда Джером бе оставен непокрит. Преотстъпеният от Уотфорд нямаше как да пропусне от непосредствена близост.
Пет минути по-късно Джером Синклер пропусна да удвои головата си сметка в мача. Англичанинът отново бе оставен непокрит на далечната греда. Топката бе насочена именно в тази зона, но ударът с глава на Сиклер премина над напречната греда.
В 64-ата минута ЦСКА-Сф покачи на класическото 3:0. Али Соу бе повален в близост до наказателното поле. Главният съдия Християна Гутева отсъди пряк свободен удар. Влезлият преди минути Стефано Белтраме отбеляза със страхотен удар. Вратарят на символичните домакини Николай Радев остана неподвижен.
Малко след това Владимир Каптиев получи на десния фланг, залъга бранител на „червените“ и комбинира с Йоан Гаврилов, чийто удар обаче премина покрай вратата на Димитър Евтимов.
В 70-ата минута Жером Синклер отбеляза за 4:0. Той проби отдясно, влезе навътре и със страхотен фалцов удар реализира в далечния удар. Топката рикошира в десния страничен стълб преди да се озове в мрежата зад Николай Радев.
Седем минути по-късно ЦСКА-Сф поведе с 5:0 след мълниеносна контраатака. Тиаго Родригес пусна между двама противници и изведе Стефано Белтраме по левия фланг. Той пусна успореден на голлинията пас, който бе засечен от Ахмед Ахмедов.
"Армейците“ продължаваха да доминират, а защитата на „зелените“ нямаше отговор на постоянните нападения. Пропуск от чиста позиция направи Мартин Смоленски. В случая трябва да бъде похвален и Николай Радев, който реагира добре.
В 81-вата минута Тиаго Родригес стреля мощно от далечно разстояние, но за късмет на Ботев, топката прелетя над напречната греда.

Ботев Ихтиман - ЦСКА-Сф 0:5
Голмайстори: 0:1 Али Соу (34) 0:2 Джером Синклер (55) 0:3 Стефано Белтраме (64) 0:4 Джером Синклер (70) 0:5 Ахмед Ахмедов (77)