ЦСКА-Сф измъкна успех над Царско село

Гостите подават контестация срещу рефера

/ брой: 208

visibility 650

ЦСКА-София надигра Царско село с 1:0 в мач от 11-ия кръг на efbet Лига и прекъсна черната си серия от шест шампионатни срещи без победа. Успеха донесе Юнус Санкаре в 90-ата минута след асистенция на резервата Али Соу. Гостите обаче пропуснаха да изравнят в 93-ата минута, когато Тома Ушагелов от границата на малкия пеналт с глава стреля над вратата.
Мачът завърши със скандал, като след последния съдийски  сигнал играчите на Царско село награбиха реферите, за да изразят претенциите си към съдийството. Реферът Станимир Тренчев показа червен картон на капитана им Реян Даскалов. Причината бе подминатата игра с ръка на Греъм Кери, който подхвана головата атака.
Положението се случи пред очите на страничния рефер, но той не сигнализира, а след това падна и победният гол.
През първата част реферът Тренчев подмина и претенциите на "царете" за дузпа заради фаул на Валентин Антов срещу Мирослав Будинов в пеналта, но сигнал не последва. В 16-ата минута Будинов се пребори с Антов в наказателното поле, защитникът на "червените" го закачи при падането си и таранът на гостите се свлече на земята и поиска дузпа. Реферът обаче прецени, че няма нарушение на правилата и даде знак играта да продължи.
След мача от Царско село обявиха, че подават контестация.
Любослав Пенев не води отбора от скамейката, което може да се тълкува, че ще бъде оставен да поеме ЦСКА-Сф. Още при назначаването му собственикът Стойне Манолов обяви, че няма да задържа треньора, ако "червеният клуб" го покани.