29 Април 2025вторник07:50 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Цигани се биха в Ихтиман и в Петрич, един издъхна

/ брой: 232

автор:Дума

visibility 508

След меле между две ромски фамилии от Ихтиман 11 души бяха задържани от полицията. Около 15 часа в понеделник е подаден сигнал за сбиване в близост до шивашки цех край Ихтиман. Двама от замесените са транспортирани в болница в тежко състояние и с опасност за живота, а останалите участници в инцидента са с леки наранявания. Един от пострадалите, на 27 години, е починал от травмите си. Малко по-късно е получена и информация за зараждащ се конфликт между двете враждуващи фамилии в ромската махала. На място са изпратени полицаи от МВР-София и допълнителни полицейски сили от съседни районни управления. Бързата им намеса е предотвратила разрастването на конфликта, ситуацията е била овладяна и не е допусната ескалация на напрежението, съобщават от МВР.
Сбиване и стрелба разбуни ромската махала и в Петрич. Вечерта в понеделник двама са приети в спешното отделение на местната болница с разбити глави. От пристигналите на място полицейски служители е установена физическа саморазправа между около 80 човека, които се замеряли с буркани, бутилки, керемиди и камъни.
Късния следобед вчера над 500 жандармеристи и полицаи обискираха къщите на всички кланове в ромската махала в Петрич, спецакция се проведе и в Ихтиман. От прокуратурата съобщиха, че спецакцията се осъществява по разпореждане на главния прокурор Сотир Цацаров и на вътрешния министър Йордан Бакалов.

Поскъпват повечето основни храни, плодовете и зеленчуците

автор:Дума

visibility 2142

/ брой: 76

България обновява жп състава си с инвестиция за 1 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 1799

/ брой: 76

БНБ завиши очакванията си за българската икономика

автор:Дума

visibility 680

/ брой: 76

Хотелиерите по морето вдигат цените с минимум 10 на сто

автор:Дума

visibility 2081

/ брой: 76

Вучич се среща с Тръмп и Путин

автор:Дума

visibility 2527

/ брой: 76

Юридически прецедент с изборите в Румъния

автор:Дума

visibility 1439

/ брой: 76

Бардела е готов да замени Льо Пен

автор:Дума

visibility 988

/ брой: 76

Властта и телата на дясното

автор:Александър Симов

visibility 1486

/ брой: 76

Опапване

visibility 1516

/ брой: 76

Един живот в името на България

visibility 2132

/ брой: 76

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ