15 Септември 2025понеделник13:33 ч.

Три големи пожара горят в Пловдивско

автор:Дума

visibility 805

Три големи пожара бушуват в Пловдивска област заради запалени сухи треви и стърнища, а заради ангажираността на пожарните служби се налага попълването на дежурните смени с екипи от близките общини. Това съобщи директорът на пловдивската дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" Георги Мангараков пред БНР.

Значителна площ от горски масив е обхванал огъня възникнал по обед между селата Брягово и Драгойново. Там са четири пожарни коли, а в потушаването се включват доброволци и горски.

В Калояново е пламнал обор със животни и там са екипите от противопожарните служби в Стамболийски и Хисаря.

Пожар при асеновградското село Нови извор застрашава реколта от 500 декара слънчоглед, там са изпратени екипи от Садово и Асеновград.

Сухи треви и храсти пламнаха преди обед и в подножоието на Бунарджика в Пловдив, като от огъня там е унищожена беседка.

Заради запалени сухи треви и стърнища е пламнал и терен при гробището в село Червен. Вчерашният пожар край Кричим, който вече е потушен, също е тръгнал от местния гробищен парк.

Мангараков отправи апел към гражданите да не палят стърнища и затревени площи, тъй като едновременното потушаване на  такива пожари затруднява изключително много работата на районните пожарни служби. Налага се да бъдат мобилизирани и допълнителни екипи за сигурността на общините.

По думите на Мангараков в момента на територията на Пловдивска област само за ден има по 30-40 пожара на сухи треви и отпадъци.

Част от училищата вече започват учебния ден по-късно

автор:Дума

visibility 44

/ брой: 171

Ваксината срещу варицела става задължителна от 2026 г.

автор:Дума

visibility 49

/ брой: 171

Продължава пожарът в Природния парк "Рилски манастир"

автор:Дума

visibility 49

/ брой: 171

Бедственото положение в Плевенско е удължено до 1 октомври

автор:Дума

visibility 45

/ брой: 171

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 45

/ брой: 171

Пътуваме от София до Сърбия изцяло по магистрала

автор:Дума

visibility 48

/ брой: 171

НАП погва амбулантни търговци за укрити доходи

автор:Дума

visibility 42

/ брой: 171

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 43

/ брой: 171

Да се ограничи интернет за децата

автор:Дума

visibility 44

/ брой: 171

Голям пожар бушува на Пелопонес

автор:Дума

visibility 41

/ брой: 171

Германците взимат заеми за всекидневни разходи

автор:Дума

visibility 42

/ брой: 171

Накратко

автор:Дума

visibility 38

/ брой: 171

Признанието на Макрон

автор:Юри Михалков

visibility 40

/ брой: 171

Винаги с разум

visibility 43

/ брой: 171

Разбирате ли смисъла от училището?

visibility 44

/ брой: 171

Глас и съвест на епохата

автор:Дума

visibility 45

/ брой: 171

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ