14 Март 2026събота17:22 ч.

Тръмп, Путин и ЕС

/ брой: 28

visibility 18935

Владислав Наков

Тръмп дава на Русия огромно предимство, което тя така или иначе има.
Първо, Тръмп даде пълно спокойствие на руснаците, като ги увери, че няма да увеличи военната помощ за Украйна. Дори ако фронтът се срине, Зеленски няма да получи повече оръжия, отколкото е получавал досега. Тръмп смята, че въоръжаването на Украйна е загуба на пари, защото вярва, че никое оръжие не може да спаси Украйна. Той иска да вземе това, което е останало, вместо да дава, за да спечели чрез експлоатация на украинските природни ресурси.  
Второ, Тръмп се отказа от идеята да победи Русия на бойното поле. Байдън искаше да нанесе стратегическо поражение на Кремъл. Тръмп очевидно смята, че това е невъзможно.
Трето, Путин злорадства, защото Тръмп възнамерява да тормози и унижава Европейския съюз. Американският президент даже публикува интервю на Путин, в което руският президент казва, че Европа ще "подвие опашка и ще застане в краката на господаря си" Тръмп.
Всяка нова ескалация и натиск срещу Москва изисква единство между САЩ и Европейския съюз, но не може американският президент да налага на Брюксел мита в понеделник, а във вторник да изисква от ЕС да увеличи санкциите срещу Русия. А ако Тръмп удари Европейския съюз с много мита, някои антитръмписти, уморени Белият дом да ги рита в лицето, ще поискат отваряне на пазарите за Китай и възобновяване на доставките на енергийни ресурси от Русия: единственото оръжие за изнудване, което Европейският съюз има срещу Съединените щати.
Тръмп казва още, че Путин иска да спре войната сега, а Москва има интерес да накара всички да вярват в това. Каквото и да се случва в Украйна. Но Путин и Тръмп си говорят по телефона.

Фейсбук

Закон за хранителната верига би осветлил спекулата

автор:Дума

visibility 2064

/ брой: 47

До края на юни ще санират 585 блока, финансирани по ПВУ

автор:Дума

visibility 1996

/ брой: 47

Газът през април ще поскъпне с 5%

автор:Дума

visibility 2039

/ брой: 47

Големите в ЕС зоват за общ капиталов надзор

автор:Дума

visibility 2058

/ брой: 47

Иран удари с тежки и хиперзвукови ракети

автор:Дума

visibility 1813

/ брой: 47

Испания ще бори речта на омразата

автор:Дума

visibility 2057

/ брой: 47

Накратко

автор:Дума

visibility 2086

/ брой: 47

Кълчища

автор:Таня Джаджева

visibility 2242

/ брой: 47

За нашенския абсурд

visibility 2315

/ брой: 47

Стратегическа глупост

visibility 2170

/ брой: 47

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ