11 Май 2024събота09:52 ч.

Олимпиада

Тръгнахме с 3:0!

Волейболистите сгазиха Великобритания за 76 мин. в първия мач от турнира в Лондон

/ брой: 175

visibility 30

България стартира с победа на олимпийския турнир по волейбол за мъже в Лондон. Пред препълнените трибуни на зала "Ърлс Корт" българският тим очаквано победи с 3:0 (25:18, 25:20, 26:24) домакините от Великобритания в мача на откриването, продължил 76 минути, пред 9000 зрители. Нашите играха значително под възможностите си и допуснаха доста грешки, но класата на британците не достигна за спечелването дори на един гейм.
Българите водеха в резултата по време на целия мач, но се отпуснаха и в третия гейм догонваха домакините почти през цялото време. Само мобилизираната игра на Тодор Скримов, който спечели 6 блокади, позволи на "лъвовете" да постигнат чиста победа с втория си мачбол.
Старши треньорът Найден Найденов го пусна изненадващо в титулярния състав и играещият във Франция младок се отличи с общо 14 т. и с много добра игра в защита, като по този начин оправда доверието на селекционера.
Капитанът Владимир Николов демонстрира стабилна игра в нападение и бе в основата на първия български волейболен успех в английската столица. Той постигна също 14 т. Разпределителят Георги Братоев отново свърши отлично своята работа и внесе необходимото разнообразие в атаката на "трикольорите". Той отбеляза и 2 т. Николай Николов завърши с 10, Виктор Йосифов и Тодор Алексиев с по 8, а резервата Николай Пенчев с 1. Марк Плотцър бе най-резултатен в мача с 16 т.
Утре нашите излизат срещу победителя в Световната лига за 2012 г. Полша в 13.30 ч. и двубоят ще бъде предаван по БНТ1.

След успеха
Найден Найденов, старши треньор:
"Един добър мач за нас. Една много важна победа като за начало. Няма значение, че първите два гейма играхме по-мобилизирано. За мен бе по-добре така, за да влезем в ритъм. Спечелихме важен мач, който ни дава тласък напред, една крачка по-напред. За мен в третия гейм имаше отпускане в нашата игра. Пускам в игра този, който е в по-добро състояние. За мен няма основен състав. Всички други са готови. Търся варианти и мисля, че днес Тодор Скримов се представи добре, което означава, че не сме сгрешили. Не може да говорим дали на Владо Николов ще му стигнат силите. На всички трябва да им стигнат силите. Затова сме работили. Всички сме един екип. Имаме и втори диагонал, който може да го смени".
Тодор Алексиев, посрещач:
"Играхме добре. Една добра победа като за начало. В третия гейм се поотпуснахме малко, но всичко е наред. Ние имаме това в манталитета и в характера си, но всичко е наред. Нямаме никакви проблеми. Чувстваме се супер на игрището. Няма нужда да хабим емоции в такъв мач, защото тези емоции влияят на физическото ни състояние. Рано е да хабим емоции".