23 Януари 2026петък17:00 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

ТОЙ ГИ УВОЛНЯВА, А КОЙ ГИ НАЗНАЧАВА?

/ брой: 41

автор:Константин Иванов

visibility 2221

    Таня: "Бойко да се освободи от такива кадри."
    Анализатор: "Наглост и простотия - май това е отличителната й черта. Бойко, къде дремеш?"
    Пешо 2: "Бойко е поискал оставката на Нешева. Нека послужи за урок."
    Казасов: "Борисов настоява пред ГЕРБ за оставката на Нешева. Браво на Бойко. Нека се учат бъдещите премиери."
    "Бойко трябва да я изгони", "Ако Борисов не я отстрани" и т.н., и т.н.
    Десетки коментари в този дух може да се прочетат в сайтовете във връзка с информациите за бонусите, които е раздала и си е самораздала вече бившата управителка на НЗОК Нели Нешева и тепегьозлука, с който впоследствие тя се опита да защити действията си. Дамата подаде оставка, поискана й от шефа на парламентарната група на ГЕРБ по указание от Бойко Борисов. Дори нещо се и поизвини за наглия тон по време на разговора й с подчертано добронамерения към нея Бареков.
    И така, пак "Бойко да я изгони", Бойко да я отстрани", "Браво, Бойко!", "Бойко, само ти можеш да ни вържеш гащите", "Комунета, учете сe от Бойко на премиерстване".
    Не изчетох всички коментари, не изключвам и такъв, в който да се разкрива, че всъщност назначаването на Нешева е дръзка конспирация на комунетата и лично на Станишев, който я е внедрил в НЗОК като спящ агент, за да предизвика, когато му дойде времето, скандала и да злепостави ГЕРБ.
    А премиерът наистина, изглежда, е вездесъщ - като Господ. Някой някъде в страната стачкува - "Бойко да дойде, че с министъра не може да се разберем". Язовир прелял и се издавили хора и добитък - Бойко долита с хеликоптер да запуши дупката. Трайчо наредил да се подпише за АСТА, Бойко анулира подписа. Полицаите на Цецо си разпасали пояса, Цецо си ги защитава многословно и добре, че е Борисов, та да каже отвреме-навреме, че трябва по-леко. А му остава време и за рязане на ленти, ритане мачле, участие в тенис турнири. Наистина е вездесъщ и добре, че е така, защото някои от министрите му едни такива нерешителни, а пък Цецо прекалено решителен, както и разни Нелита, когато да решат да бръкнат дълбоко в торбата с парите.
    А някой си Петър коментира във форума: "Неспособността да подбираш екип води до слабо управление и влошава качеството на живота на хората." Май този Петър е напипал същността на проблема. Не друг, а Бойко си намира министрите по кръстопътищата. Не Станишев, а той назначава областни управители, председатели не само на НЗОК, издига кметове и въобще урежда на топли местенца лица, които си нямат хал хабер от това, за което са назначени, но са заслужили активисти на ГЕРБ или дори просто такива, които знаят елейно да припяват: "Осанна, Боже, наш Бойко!"
    Този "Петър" наистина ми се струва по-здравомислящ от разните "анализатори", "Казасовци", "Пешовци 2" и "Танчета", които гледат влюбено в Бойко Борисов като единствен спасител, способен да оправи бакиите на разни по-малки и по-големи началници, назначени от... Бойко Борисов.    

 

Експерт: Край на паническите покупки на жилища

автор:Дума

visibility 778

/ брой: 15

София се включи в Съвета за мир на Тръмп

автор:Дума

visibility 856

/ брой: 15

САЩ и НАТО договарят сделка за Гренландия

автор:Дума

visibility 791

/ брой: 15

Балканите са загубили 2500 км естествени реки

автор:Дума

visibility 704

/ брой: 15

Конгресът във Виетнам приключва по-рано

автор:Дума

visibility 713

/ брой: 15

В скута на Тръмп

автор:Юри Михалков

visibility 1263

/ брой: 15

Спорт или война

автор:Владимир Николов

visibility 976

/ брой: 15

Как се избира европейски прокурор в България

visibility 730

/ брой: 15

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ