28 Януари 2026сряда02:39 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Топ импровизатори от три континента идват в София

Тъмната и светлата страна на комедията е акцент в четвъртия международен импро фестивал

/ брой: 181

автор:Дума

visibility 1853

София ще събере за четвърта поредна година най-изявените майстори в жанра на спонтанния театър. Вече традиционният Международен импро фестивал ще се проведе от 23 до 29 септември. Този път той е посветен на тъмната и светлата страна на комедията, предлагайки на публиката различни шоу формати - от забавни със своята лекота и абсурдност до изпълнени с тъмен хумор и драматични импровизации. Организатор на събитието е Златин Цветков, основател на "ШиЗи Импро Театър".
Камерната сцена на театър "Сълза и смях" ще посрещне трите най-популярни импро трупи в Европа, които, освен че ще демонстрират своя безспорен театрален талант, ще водят и 25 уъркшопа върху специфични импровизационни методи и стилове. Във фестивалната програма ще се включат и професионални групи от 12 държави, сред които САЩ, Англия, Испания, Португалия, Франция и Израел. Те ще забавляват и вдъхновят публиката с различни импро формати. В първите два дни на програмата ще видим спонтанните шоута на най-добрите български импро трупи, в останалите четири международните гости ще представят програмата си на английски.
"Най-добрите импровизатори на Стария континент привличат зрителите навсякъде по света, защото имат огромен опит и богат диапазон от начини да забавляват. Почитателите на жанра в София ще имат уникалната възможност да видят най-популярните трупи, които в различните вечери ще играят коренно различни представления. Това ще бъде импро коктейл от качествена забавна спонтанност", споделя Златин Цветков.
Всеки от шестте фестивални дни публиката ще има шанса да се наслаждава на 3-часови комедийни шоупрограми. Импровизаторите ще създават сцени и цели сюжетни линии само по думи, зададени от публиката - без сценарий, без декори и костюми, но с много позитивна енергия и добро настроение.
Към професионалните групи ще се присъединят и любители на спонтанното изкуство, както и смесени групи от съпътстващите уъркшопи. Кулминацията на всяка вечер ще бъдат "светлите" и "тъмните" шоута на гост-преподавателите, които ще покажат по атрактивен и неповторим начин различните нюанси в спектъра на комедията.
Билети за фестивала могат да се купят от касата на театър "Сълза и смях", както и на https://www.salzaismyah.bg/. Предлагат се групов билет за всички фестивални дни и индивидуални билети за отделните вечери.

Плащаме с левове до неделя

автор:Дума

visibility 1188

/ брой: 17

Цената на златото с нов исторически връх

автор:Дума

visibility 795

/ брой: 17

Платежните операции у нас стигнаха 345 млрд. евро

автор:Дума

visibility 811

/ брой: 17

ЕС одобри окончателно забраната за руския газ

автор:Дума

visibility 797

/ брой: 17

Канада без свободна търговия с Китай

автор:Дума

visibility 807

/ брой: 17

Превозвачи от Балканите блокират границите

автор:Дума

visibility 831

/ брой: 17

Над 800 000 американци останаха без ток

автор:Дума

visibility 824

/ брой: 17

Да се ускори забраната за социални мрежи

автор:Дума

visibility 774

/ брой: 17

Съвет на лакеи

автор:Александър Симов

visibility 1201

/ брой: 17

Беззащитен

автор:Мая Йовановска

visibility 1124

/ брой: 17

Ние помним!

автор:Дума

visibility 1264

/ брой: 17

"Сурва" събра над 13 хиляди на своя 60-годишен юбилей

автор:Дума

visibility 894

/ брой: 17

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ