Топ 5 на най-агресивните спортове в сайта на bwin
Спортът има много лица и една основна мисия - да извади най-добрите способности на даден атлет. Ето защо тук говорим за физически данни, техника и издръжливост. Макар и да звучи странно, всеки професионален играч, без значение от спортната си дисциплина, трябва да притежава именно такива, но има и спортни дисциплини, в които физиката е всичко. Говорим за агресивните контактни спортове, които привличат редица почитатели от цял свят. Ето защо и анализаторите признават, че в секцията за залози на спорт в Bwin има много внимание точно към тях. Ако искате малко повече от адреналин, тогава обърнете внимание на следващите специални предложения:
1. Хокей на лед
Ако сте се замисляли защо всеки играч излиза с огромна защитна екипировка, причината не е толкова сложна - никой не иска да пострада по-сериозно при сблъсък с висока скорост. Тук контузиите са толкова често срещани, че винаги има поне един играч с мозъчно сътресение. Ледът дава висока скорост, а в последствие ще видим, че много малко от атлетите си правят труда да намаляват, когато могат да бъдат тарани на игрището. И ако това не е достатъчно, реферите никога не спират размяната на юмруци, която е честа практика, особено след като агресията премине очакваните нива. Хвърлят ли се ръкавиците, пригответе се за много агресия.
2. Американски футбол
Доказано е, че не е просто опасен спорт, а такъв, който може да ви убие, без значение дали ще е на терена или в последствие. Тук тялото е най-голямото оръжие и професионалистите инвестират много време във физиката си, превръщайки се в нещо средно между бодибилдър и левиатан. Да не говорим, че сблъсъците са толкова атрактивни, че понякога дори каскадьорите не могат да визуализират какво се случва с човешкото тяло, когато бъде ударено с няколко тона сила. Макар и мнозина да имат защитно облекло, то също влияе на крайния резултат, защото добавя тегло и след като добавим всичко това в една свещена формула на скорост и сила, зрелището може да бъде еквивалент само на гладиаторските битки в Рим.
3. Смесени бойни изкуства
... известни още като ММА. Ако сте почитатели на бойните изкуства и често сте спорили кое е по-доброто, това е спортната дисциплина, която ще даде отговор. Тук ще открием, че всичко е позволено, без забранените удари. Следователно имаме атлети, които познават по няколко бойни стила и развиват уменията си до ниво, което ги превръща в най-опасните хора на планетата - класацията се провежда всяка година и винаги шампион е един от тези представители. На бойната сцена ще срещнете комбинация от тайландски бокс, кикбокс, джудо, карате, самбо, борба и каквото още си изберете - няма никакво ограничение при избора на стилове. Що се отнася до всичко останало, трябва да приемете, че в рамките на 3 рунда от по 5 минути, всичко може да се случи. Понякога срещите приключват след 30 секунди, друг път продължават до край. Защитата на атлетите е само протектора в устата и колана на кръста - нищо друго.
4. Бокс
Класическият спорт, описан още в трудовете на Омир, продължава своята история и до днес. Не си мислете, че след като се използват само ръце, той може да е по-скучен - грешите. Боксът е благороден спорт, който няма нищо общо с уличния бой, но държи и една зловеща статистика - около 22 боксьора умират само през 1953 г. на ринга. Травмите и последствията остават завинаги - пример може да бъде Мохамед Али. Към момента се смята и за един от най-опасните спортове на света, а ММА е на второ място в резултата. Силата на удар с ръка може да премине тон и най-лошото е, че винаги има около 12 рунда, за да видите колко точно може да понесе един професионален атлет.
5. Ръгби
По-зловещият брат на американския футбол и още по-свирепо наказание на атлетите. Това е форма на спартански спорт, в който няма никакви защитни облекла, освен евентуално каска. Грубата сила е единственото, с което играчите си служат. Останалите трябва да са бързи, за да избягат от мелето, но никой не може да потвърди броят инвалиди - тази черна статистика не се води. Освен това ще открием, че професионалният спортист в тази дисциплина опознава човешката анатомия по трудния начин - след всеки мач разбира, че има още един мускул, кост и нерв, която не работи по правилния начин. По правила прилича на американския футбол, но с тази разлика, че се позволява на един атлет да подава топката назад, с което играта става още малко по-интересна. Наказанията обаче не могат да бъдат пропуснати.