09 Март 2026понеделник15:39 ч.

Томова отпадна като "щастлива губеща" в Доха

/ брой: 28

автор:Дума

visibility 1588

Първата ракета на България при жените Виктория Томова се класира за основната схема на турнира по тенис на твърди кортове (УТА 1000) в Доха, Катар, с награден фонд $3,2 млн. Най-добрата българка загуби във втория кръг на квалификациите от Бернарда Пера (САЩ) с 4:6, 6:7 (5) за 105 минути, но намери място в основната схема като "щастлива губеща". В първия кръг тя обаче загуби с 6:7 (5), 3:6 от рускинята Екатерина Александрова (№19).
28-годишната Томова, която влезе в основната схема като "щастлива губеща", навакса на два пъти пробив пасив в първия сет и стигна до тайбрек. В него софиянката поведе с 5:4, но загуби следващите три разигравания за крайното 5:7. Томова допусна пробив за 3:5. След това рускинята приключи двубоя, продължил 90 минути, при собствен начален удар.
28-годишната Томова има гарантирани 10 т. за ранглистата, в която заема 64-то място, и $14 800

В края на март държавата може да блокира

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 43

Парламентът заседава извънредно за горивата

автор:Дума

visibility 456

/ брой: 43

Приходната агенция с нов директор

автор:Дума

visibility 472

/ брой: 43

БВП нарасна с 3,1% през 2025 г.

автор:Дума

visibility 430

/ брой: 43

Словакия блокира военния заем за Киев

автор:Дума

visibility 437

/ брой: 43

Китай е котва на стабилността

visibility 477

/ брой: 43

Доналд Тръмп преговаря с Куба

автор:Дума

visibility 476

/ брой: 43

Страшно дежа вю

автор:Александър Симов

visibility 449

/ брой: 43

Петилетка

visibility 386

/ брой: 43

Заплатите стават явни

visibility 420

/ брой: 43

Не на барута, да на знанието!

автор:Велиана Христова

visibility 543

/ брой: 43

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ