28 Ноември 2025петък00:05 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Снимка БТА

Томаш е готов да напусне ЦСКА

Напрежение сред феновете на "червените" след хикса с Крумовград

/ брой: 216

автор:Дума

visibility 2351

Александър Томаш е готов да напусне ЦСКА. Спецът така и не успя да вдигне отбора. Досега той води "червените" в 11 мача за първенството, в които записа 4 победи и по 3 равенства и загуби. В последния кръг столичани, вместо да разбият Крумовград, завършиха 2:2 след изравнителен гол дълбоко в добавеното време.
След този мач все по-сериозно стои темата за бъдещето на Томаш начело на тима. Сега на "Армията" предстои да се вземе решение - дали Томаш е човекът, който може да изведе отбора от кризата, или трябва да се търси друг вариант.
"Трудно се говори след такъв мач, който е изцяло наш и можеше да завърши с 3-4 гола в наша полза, но - 2:2. При 2:0 футболистите се освободиха. На тях им идва нанагорно какво ще се случи в ЦСКА. Но не ги обвинявам. Не си спомням да имаше удар към нашата врата, а завършихме 2:2 - неприятно.
Психологическият натиск към футболистите е доста голям и някак трябва да ги освободя. Феновете не заслужават тези резултати. Игрово се подобряваме, но резултатът е неприятен. Ако трябва да минем през този катарзис, съм готов да платя цената.
Имаме доста контузени и преди три дни играхме мач. Длъжен съм да освежавам. Контролирахме изцяло играта, стояхме добре физически. Откакто съм тук, виждам голямо подобрение, но искам да им предам, че играем само за успех и победа. Създаваме ситуации, но ни трябва още малко хъс пред гола. Това, което трябва да направим, е да подобрим завършващата част", разясни Томаш.
Напрежение се появи и сред феновете. Те обвиняват и предшествениците на Томаш - Нестор Ел Маестро и Томислав Стипич.
"Виновни са тези, които водиха треньори с ментални проблеми и се учеха как се прави селекция в ЦСКА, тези, които 5 месеца не можаха да вземат един играч и проспаха цялата подготовка. Дайте един път да преброим пилците напролет и да не правим прибързани изводи, и на мен не ми харесва ситуацията, но да се говори за смяна на Томаш, е неприемливо", обяви шефът на агитката на ЦСКА Иван Велчев-Кюстендилеца.

Брюксел с критики към бюджета за 2026 г.

автор:Дума

visibility 764

/ брой: 223

България и Китай могат да си сътрудничат в автомобилния сектор

автор:Дума

visibility 734

/ брой: 223

Спецов става единствен шеф на дружествата на "Лукойл" у нас

автор:Дума

visibility 793

/ брой: 223

Регистрацията на кладенците се отлага до 2039 г.

автор:Дума

visibility 800

/ брой: 223

ЕП прие бюджета на ЕС за 2026 г.

автор:Дума

visibility 770

/ брой: 223

Скопие залага на Коридор 10 през Сърбия

автор:Дума

visibility 814

/ брой: 223

Гарантите обсъждат новата фаза за примирието в Газа

автор:Дума

visibility 768

/ брой: 223

Нелепости

автор:Александър Симов

visibility 757

/ брой: 223

Целият ми живот мина пред очите на всички

автор:Дума

visibility 779

/ брой: 223

Войната и съдбата на човека

автор:Николай Милчев

visibility 772

/ брой: 223

Ролята на онлайн медиите за атомизиране на обществото

автор:Искра Баева

visibility 780

/ брой: 223

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ