22 Май 2026петък00:35 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Тежка огнеметна система от ново поколение ще замени „Солнцепек”

/ брой: 146

автор:Желязко Тенчев

visibility 5374

Вруската армия ще се появи нова тежка огнеметна система, която да подмени "Солнцепек", съобщава "Российская газета". Доставките на новата ТОС, която носи името "Тосочка", вече са планирани в руската държавна програма за въоръжение за периода 2018-2025 г., е разказал генералният конструктор на НПО "Сплав" Николай Макаровец. В новата система ще има колесно шаси, тъй като опитът със "Солнцепек" в пустинни условия е показал, че този вид шаси е по-подходящ. "Тосочка" ще бъде изнасяна и за страните от Близкия изток. ТОС-1А „Солнцепек“ е модернизирана версия на тежкия огнемет ТОС-1 „Буратино“, при чието създаване е почерпен опит от използването на машината в Афганистан. Той е с подобрена мощност на двигателя и бронировка, а количеството на реактивните снаряди е намалено от 30 до 24.



Новата тежка огнеметна система „Тосочка”
Снимка topwar.ru

В шепа джобове

автор:Любослав Костов

visibility 910

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ