09 Април 2026четвъртък23:13 ч.

Тайбе съжалява за световната титла

/ брой: 194

автор:Владимир Николов

visibility 1817

Тайбе Юсеин призна, че съжалява за изпуснатата световна титла. На първенството в Нур-Султан българката беше на 15 сек. от златото, но падна с 3:5 т. от Айсулу Тинибекова (Кир), пета на Олимпиадата в Рио 2016. Нашата обаче заслужи квота за Игрите в Токио 2020, а за успеха си спечели наградата за Спортист №1 на септември в анкетата на пресклуб "България". Юсеин беше наградена и от спортния министър Красен Кралев с почетен плакет.

"Много малко време ме делеше от втора световна титла, но пък ще го помня и това ще ми е обица на ухото. Ще знам какво трябва да правя при такава ситуация. С министъра обсъждахме подготовката до Олимпиадата. Говорихме си и за отминалото първенство. Изпуснах титлата, но пък спечелих квота за Токио, така че се радвам. Все още си почиваме след Световното. Надявам се да имам около месец пълна почивка", каза Юсеин. Тя е сред фаворитите отново да бъде избрана за Спортист на годината, след като пролетта стана европейска шампионка в Букурещ.

Въвеждат правила за енергийна бедност и уязвими потребители

автор:Дума

visibility 794

/ брой: 66

Помощта за транспортните фирми доближава 285 млн. евро

автор:Дума

visibility 863

/ брой: 66

"Еконт" спира доставките до адрес в малките населени места

автор:Дума

visibility 755

/ брой: 66

Иран и САЩ спряха огъня за две седмици

автор:Дума

visibility 888

/ брой: 66

Скопие прие закон за етническия баланс

автор:Дума

visibility 771

/ брой: 66

Български "ало" измамници обрали гръцки пенсионери

автор:Дума

visibility 765

/ брой: 66

Черна гора удължава майчинството

автор:Дума

visibility 699

/ брой: 66

"Борците" с фалшиви новини

автор:Александър Симов

visibility 837

/ брой: 66

За градския либерал

visibility 734

/ брой: 66

БСП е силата на истинската промяна

автор:Александър Симов

visibility 880

/ брой: 66

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ