24 Април 2026петък15:56 ч.

Таско Ерменков: Държавата да въведе таван на цените

/ брой: 34

автор:Дума

visibility 614

"Държавата да си влезе в ролята и да въведе таван на цените, както във Франция, Гърция, Испания, Унгария. Голяма част от тези цени са борсови. Слага се цената на едро да бъде крайната цена в магазина и оттам нататък много лесно се проверява спазват ли се тези цени и се налагат санкции на тези, които не ги спазват." Това заяви членът на Изпълнителното бюро на БСП Таско Ерменков.

Той припомни, че БСП първа в Европа предложи от свръхпечалбите на енергийните дружества да се плащат компенсации за бизнеса - и тогава се е говорило как това не може да се случи, а сега е европейска политика.

"Когато управляващите се концентрират върху интересите на човека и търсят начини, по които да го облекчат, табу няма. Всичко трябва да се прави за това - хората да живеят нормално", подчерта социалистът.

Ремонтът на асансьорите влиза в програмата за саниране

автор:Дума

visibility 456

/ брой: 75

Газът поскъпва с 5% през май

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 75

Иран получи първите приходи от Ормуз

автор:Дума

visibility 424

/ брой: 75

ЕС одобри 20-и пакет санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 390

/ брой: 75

Турция забрани мрежите за деца до 15 години

автор:Дума

visibility 367

/ брой: 75

Накратко

автор:Дума

visibility 367

/ брой: 75

Десница по Вазов

автор:Александър Симов

visibility 410

/ брой: 75

Не пускайте политици

visibility 340

/ брой: 75

Селективна отговорност

visibility 380

/ брой: 75

Свръхдефицит - идва фискална и икономическа криза

visibility 372

/ брой: 75

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ