16 Юли 2025сряда17:43 ч.

Търгът за метрото към "Слатина" зацикли

/ брой: 92

автор:Деси Велева

visibility 658

Конкурсът за строеж на част от метрото в посока "Слатина" е спрян. Причината е жалба на един от кандидатите за изпълнители до Комисията за защита от конкуренцията, подадена в началото на месеца. 

Обществената поръчка на стойност 530 млн. лева без ДДС бе обявена в началото на годината и трябваше да приключи на 14 април, но един път бе отложена за 10 май, а впоследствие удължена до 10 юни. Търгът е разделен на пет части, като всеки кандидат може да поиска да изгради по две метростанции по три от позициите. По първите две строителите ще получат по 85 млн. лева, а по третата - 105 млн. лева, тъй като този участък е най-дълъг. Жалбата, подадена в КЗК, обаче спира конкурса по втората позиция - за строежа на трета и четвърта метростанция. Жалбоподателят е фирмата "СС Кънстракшън" и е свързана с нейно питане и искане за разяснение от възложителя "Метрополитен" за наличието на далекопровод по бъдещото трасе. 

Засега не е ясно кога ще бъде пусната отново тази част от обществената поръчка и с колко ще забави строителството на метрото. Срокът за изграждането му е 4 години. Новата отсечка е отклонение от третия диаметър и започва при Военната академия, минава през район "Слатина", до зала "Арена Армеец" и достига до бул. "Цариградско шосе" при Окръжна болница. Трасето е дълго малко повече от 5,5 км.

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 385

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 389

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 382

/ брой: 129

Епични провали

visibility 394

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ