13 Август 2025сряда18:49 ч.

"Електрохолд" разчиства ненужните кабели в София и други градове

/ брой: 146

автор:Дума

visibility 9107

"Електроразпределителни мрежи Запад" - дружество от състава на доставчика на електроенергия в Западна Бълагария "Електрохолд", започна премахване на неизползваеми и ненужни кабели по стълбовете в пореден столичен квартал. 
В сътрудничество с кабелните оператори и местните власти ЕРМ "Запад започна" от седмица разчистването на стълбовата мрежа на главните улици в кв. Бояна. Преди това бяха отстранени висящи и неизползваеми кабели в кв. Панчарево по ул. "Самоковско шосе" и около 83-то основно училище "Елин Пелин", а също и в Княжево.
Предстои премахването на ненужните кабели от мрежите и по основните улици на кв. Драгалевци. Конкретните обекти са определени на срещи с представители на районите Панчарево и Витоша.
От ЕРМ "Запад" припомнят, че са започнали програмата си за почистване на стълбовата мрежа в Западна България още през 2024 г. Тя се извършва в сътрудничество с общинските власти и с представители на оператори, които използват инфраструктурата на дружеството за полагане на собствени кабели. Досега са почистени мрежите в гр. Брегово и кв. Раковица на гр. Берковица.
Целта е подобряване на градската среда, повишаване на качеството на електрозахранването, намаляване на риска от аварии и повишаване безопасността за гражданите и техните имоти. Освен в София, програмата продължава в градовете Разлог, Монтана и Видин. Предстои отстраняването на неработещи мрежи на кабелни и интернет оператори и на територията на гр. Плевен и гр. Луковит.

Софийската митрополия обвини кмета на "Изгрев" в корупция

автор:Дума

visibility 1187

/ брой: 149

16 000 декара изпепели големият пожар край Сунгурларе

автор:Дума

visibility 1500

/ брой: 149

Над 100 глоби за седмица за шофьори, паркирали на плажа

автор:Дума

visibility 1434

/ брой: 149

Кмет се оплака, че ВиК в Перник отклонява Владайската река

автор:Дума

visibility 1215

/ брой: 149

Еднодневната винетка ще струва 7-8 лева

автор:Дума

visibility 1219

/ брой: 149

Приходите на хотелиерите скочиха с 26%

автор:Дума

visibility 1423

/ брой: 149

26 евролидери: Киев трябва сам да решава бъдещето си

автор:Дума

visibility 1366

/ брой: 149

Огнената стихия в Европа не спира

автор:Дума

visibility 1366

/ брой: 149

Правителството на Туск е все по-нестабилно

автор:Дума

visibility 1331

/ брой: 149

Гърция със строги мерки за мигрантите

автор:Дума

visibility 1278

/ брой: 149

Дразни

автор:Мая Йовановска

visibility 1367

/ брой: 149

"Open Buzludzha" - не просто програма, а преживяване

автор:Дума

visibility 1182

/ брой: 149

Индия започва бойкот на американски компании

автор:Дума

visibility 1278

/ брой: 149

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ