Световен спортен календар за 2019 година
България е домакин на световно първенство по шорттрек в "Арена Армеец"
/ брой: 1
Януари
до 5 тенис, "Хопман Къп" (неофициално световно първенство за смесени отбори) в Пърт (Австралия)
5-13 дартс, СП във Фраймли Гриийн (Англия)
5–1 февруари футбол, Първенство на Азия в ОАЕ
до 6 ски бягане, Тур дьо Ски в Италия, Швейцария и Германия
до 6 ски скокове, Турнир "4-те шанци" в Инсбрук (4) и Бишофсхофен (6)
6-17 Рали „Дакар“ в Перу
10–27 хандбал, СП (мъже) в Дания
11-13 шорттрек, ЕП в Дордрехт
12 лека атлетика, Турнир „Академик“ в София
14-24 тенис, Открито първенство на Австралия в Мелбърн
18-21 януари, ски полети, СП в Оберстдорф (Германия)
21-27 фигурно пързаляне, ЕП в Минск
21-27 биатлон, СК в Антхолд-Антерселва (Италия)
31–10 февруари сноуборд, СК в Парк Сити (САЩ)
Февруари
2-3 джудо, Турнир „Освобождение“ в София
4-17 алпийски ски СП в Оре (Швеция)
4-10 тенис, Турнир „София Оупън“ в София
4-10 фигурно пързаляне, Турнир „Четирите континента“ в САЩ
5-10 фигурно пързаляне, Турнир „София оупън“ в София
9-16 зимен европейски олимпийски фестивал в Сараево
13-17 бадминтон, ЕП за смесени отбори в Копенхаген
13-19 бокс, турнир „Странджа“ в София
18-24 биатлон, ЕП в Минск
19–3 март ски северни дисциплини, Световно първенство в Зеефелд (Австрия)
22-24 алпийски ски СК (мъже) в Банско
28-03 март борба, Турнир „Дан Колов – Никола Петров“ в Русе
Март
1-3 лека атлетика, ЕП в зала, Глазгоу
6-10 бадминтон, Турнир „Ол Инглънд“ в Бирмингам
7-17 биатлон, СП в Йостерсунд (Швеция)
8-10 шорттрек, СП в София
16-25 стрелба, ЕП първенство на 10 м в Осиек (Хърватия)
17 Формула 1, ГП на Австралия
18-24 биатлон, СК в Осло
18-24 фигурно пързаляне, СП в Сайтама (Япония)
21-24 таекуондо, Мултиевропейски игри в София
25-31 хокей на лед, СП в Дивизия III, група А в София
28-30 Художествена гимнастика, приз „Жулиета Шишманова“ в Бургас
28-31 карате, ЕП в Гуадалахара (Испания)
30 лека атлетика, СП по крос кънтри в Орхус (Дания)
31 Формула 1, ГП на Бахрейн
Април
5-7 художествена гимнастика, СК в Песаро (Италия)
6-13 вдигане на тежести, ЕП в Батуми (Грузия)
8-14 борба, ЕП в Букурещ
10-14 модерен петобой, СК в София
12-14 художествена гимнастика, СК в София
14 Формула 1, ГП на Китай
19-21 художествена гимнастика, СК в Ташкент
20-21 таекуондо, Купа „София“ в София
26-28 художествена гимнастика, СК в Баку
27-28 мотоциклетизъм, кръг от еврошампионата по мотокрос в Троян
28 Формула 1, ГП на Азербайджан
Май
10-12 гребане, СК в Пловдив
10-26 хокей на лед, СП, Дивизия I в Словакия
11-2 юни колоездене, Обиколка на Италия
12 Формула 1, ГП на Испания
15 футбол, Купа на България, финал
15-19 таекуондо, СП в Манчестър
18 лека атлетика, турнир „Нови звезди“ в София
21-23 волейбол, Лига на нациите (жени) в Русе
23-26 кану-каяк, СК в Познан (Полша)
24-31 Стрелба, СК в Мюнхен
26-9 юни тенис, „Ролан Гарос“ в Париж
26 Формула 1, Гран при на Монако
28-30 волейбол, Лига на нациите (жени) в Холандия
29 футбол, Финал в Лига Европа в Баку
31-2 юни кану-каяк, СК в Дуисбург (Германия)
31-2 юни гребане, ЕП в Люцерн (Швейцария)
31-2 юни волейбол, Лига на нациите (мъже) в Аржентина
Юни
1 футбол, Финал в Шампионската лига в Мадрид
1-2 мотоциклетизъм, кръг от еврошампионата по мотокрос в Самоков
4-6 волейбол, Лига на нациите (жени) в Тайланд
5-9 футбол, Финали в Лига 1 на Лигата на нациите в Порто и Гимараеш
7-9 волейбол, Лига на нациите (мъже) в Китай
9 Формула 1, Гран при на Канада
11-13 волейбол, Лига на нациите (жени) в Италия
14-16 волейбол, Лига на нациите (мъже) във Варна
15 Лека атлетика, турнир „Самарско знаме“ в Стара Загора
15-7 юли футбол, Купа КОНКАКАФ
15-13 юли футбол, Купа на Африка
15-16 Мотоциклетизъм, кръг от еврошампионата на писта в Плевен
18-20 волейбол, Лига на нациите (жени) в Китай
20-23 конен спорт, Световна купа в Божурище
21-23 волейбол, Лига на нациите, турнир за мъже в Бразилия
21-30 Европейски олимпийски игри в Минск
21-23 гребане, СК в Познан (Полша)
23 Формула 1, ГП на Франция
28-30 волейбол, Лига на нациите (мъже) в Пловдив
30 Формула 1, ГП на Австрия
Юли
1-17 тенис, „Уимбълдън“ в Лондон
6-27 колоездене, Тур дьо Франс
12-28 плуване, СП в Гуанджоу
12-14 гребане, СК в Ротердам
14 Формула 1, ГП на Великобритания
18-23 модерен петобой, СП за младежи в София
20-28 Европейски младежки олимпийски фестивал в Баку
21-28 водна топка, ЕП за кадети в Бургас
28 Формула 1, ГП на Германия
29-04 август борба, СП за кадети в София
Август
2-11 бадминтон, СП в Катовице (Полша)
4 Формула 1, ГП на Унгария
5-11 скокове във вода, ЕП в Киев
6-7 Модерен петобой, ЕП в Англия
10-11 лека атлетика, Европейски отборен шампионат във Вараждин (Хърватия)
12-15 бадминтон, Открито първенство на България в София
14 футбол, Суперкупа на Европа, финал, Истанбул
19-25 конен спорт, ЕП в Ротердам
21-28 кану-каяк, СП в Сегед (Унгария)
23-8 септември волейбол, ЕП (жени) в Унгария, Полша, Словакия и Турция
24 лека атлетика, Турнир „Пловдив“ в Пловдив
25-31 джудо, СП в Токио
25-1 септември гребане, СП в Линц (Австрия)
26-3 септември стрелба, СК купа в Рио де Жанейро
26-8 септември тенис, US Open в Ню Йорк
31-1 септември мотори, кръг от еврошампионата на писта в Плевен
31– 15 септември баскетбол, СП (мъже) в Китай
Септември
1 Формула 1, ГП на Белгия
2-9 Модерен петобой, СП в Будапеща
2-11 бокс, ЕП за младежи и девойки в София
2-3 лека атлетика, Балканиада в Правец
7-17 бокс, СП за мъже в Сочи
8 Формула 1, ГП на Италия
12-29 септември волейбол, ЕП (мъже) в Белгия, Франция, Холандия и Словения
12-23 стрелба, ЕП на 25 м в Болоня
14-22 борба, СП в Астана
16-22 художествена гимнастика, СП в Баку
18-27 вдигане на тежести, СП в Патая (Тайланд)
22 Формула 1, ГП на Сингапур
28-29 мотори, кръг от еврошампионата по мотокрос в Троян
28-6 октомври лека атлетика, СП в Доха
29 Формула 1, ГП на Русия
Октомври
4-13 спортна гимнастика, СП в Щутгарт
13 Формула 1, ГП на Япония
13 лека атлетика, Маратон на София
18-20 таекуондо, ГП на София
27 Формула 1, ГП на Мексико
Ноември
3 Формула 1, ГП на САЩ
15-16 лека атлетика, СП по планинско бягане в Аржентина
17 Формула 1, ГП на Бразилия
18-24 тенис, Финали за купа „Дейвис“ в Мадрид
28-1 декември скокове на батут, СП в Токио
Декември
1 Формула 1, ГП на Абу Даби
4-8 плуване, ЕП в малък басейн в Глазгоу
8 Лека атлетика, ЕП по кънтри крос в Лисабон
13-15 джудо, финален „Мастърс“ в Шанхай
"Арена Армеец" ще приеме Световното първенство по шортрек през март, тенис турнира "София Оупън" през февруари и Световната купа по художествена гимнастика през април