03 Септември 2025сряда17:43 ч.

Сред "първенците" сме в ЕС по работещи бедни без отопление

/ брой: 185

автор:Дума

visibility 1032

Почти на върха - на второ място, е България в класация по работещи бедни, които не могат да се отопляват. Това показва анализ на данни от "Евростат", оповестен от Европейската конфедерация на профсъюзите. Той е направен на фона на покачващите се цени на енергията в Европа.

Заради ниските заплати почти 3 млн. души в ЕС не могат да си позволят да отопляват домовете си, въпреки че работят. В началото на есента и в навечерието на зимата 15% от работещите бедни в Европа няма да могат да включат отопление. Този процент се равнява на 2 713 578 души в цяла Европа. През последното десетилетие ситуацията се е влошила в десетина държави-членки на ЕС, а сега рязкото покачване на цените на електроенергията в Европа рискува да доведе до енергийна бедност още повече работещи, прогнозират европейските профсъюз.

България е на второ място в списъка с най-висок процент на работещите бедни, които не могат да си позволят отопление. Най-зле са в Кипър - 45,6 на сто, следва България - 42,8% на сто, Литва - 34,5 на сто. Най-голямо процентно увеличение на работещите бедни, които не могат да си позволят отопление, от 2009 г. насам има в Хърватия с ръст от 16,5 на сто.

 

 

 

Виетнам отбеляза 80 години независимост

автор:Таня Глухчева

visibility 507

/ брой: 164

Русия и Китай държат на суверенното равенство

автор:Дума

visibility 523

/ брой: 164

Германски министър нахока Лайен

автор:Дума

visibility 612

/ брой: 164

Накратко

автор:Дума

visibility 480

/ брой: 164

Бесовете и външната политика

автор:Александър Симов

visibility 501

/ брой: 164

„Фронтова държава“ ли?

visibility 476

/ брой: 164

Пропуква ли се "стъкленият таван"?

автор:Аида Ованес

visibility 518

/ брой: 164

Присъдата "отказ от производство"

visibility 551

/ брой: 164

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ