08 Декември 2025понеделник06:30 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Спрете разпродажбата на общински имоти

Фонд "Северозапад" може да даде нов живот на региона, заяви във Враца лидерът на социалистите Корнелия Нинова

/ брой: 205

автор:Дума

visibility 1141

Продажбата на общински имоти във Враца, и не само, трябва да спре, призова Корнелия Нинова, която бе в града, за да подкрепи левия кандидат за кмет Момчил Младенов. "Нашата грижа за община Враца включва прекратяване на разпродажбата на общинските имоти и раздаване на общинското богатство на концесия", заяви председателката на БСП. Нинова припомни, че и във Враца има тежък проблем със здравеопазването. Според нея кметовете и общинските съветници ще се грижат за болницата, но истинското решение е здравните заведения повече да не са търговски дружества. Лидерът на БСП припомни започналата подписка за създаване на гаранционен фонд "Северозапад". Чрез него ще бъдат отделени средства специално за региона, което ще помогне да се повиши жизненото равнище на живеещите там. 

Зам.-председателят на НС на БСП Кирил Добрев посети Горна Оряховица, където подкрепи кандидата за кмет на общината, издигнат от Коалиция "БСП за България", Явор Божанков. "Всички обясняваме как най-големият ни проблем е, че се топим като нация, а младите напускат страната. Една част си тръгват, за да търсят развитие на Запад, но много си тръгват, за да търсят буквално оцеляване. Днес изборът в Горна Оряховица е точно такъв - за младите и за тяхното бъдеще", заяви Добрев. Той отбеляза, че политиката е отвратила Божанков бързо, но не го е отказала. Напротив, амбицира го той да промени политиката, а не тя него, каза Добрев и припомни, че БСП е дала шанс на младия политик и той не я е разочаровал.

За некачествените ремонти във Велико Търново, емблемата на управлението на ГЕРБ, говори в тв интервю кандидатът за кмет на града Весела Лечева. Тя пое ангажимент за един мандат да сложи точка на разговора за тротоари, безхаберното презастрояване и паркирането, както и да сложи ред в града. 

С работещи на пазар "Краснодар" в Бургас разговаря кандидатът на "БСП за България" за кмет на общината Николай Тишев. Заедно с кандидатите за общински съветници Живко Господинов и Дафинка Главанска той се ангажира с осигуряването на по-добра работна среда, подобряване на условията за развитие на малкия и средния бизнес и местното производство.

Огромният потенциал и възможностите за ускорено развитие на Перник отбеляза на среща с жители на село Мещица кандидатът за кмет на града Станислав Владимиров. Според него могат да се привлекат много средства с добра и отворена към отговорния бизнес политика, което ще доведе до откриването и на много работни места. 

60% от свинското на пазара е българско

автор:Дума

visibility 16391

/ брой: 229

Освободената шефка на пътната безопасност стана зам.-министър

автор:Дума

visibility 15489

/ брой: 229

Валутните резерви на БНБ са намалели с 3,1%

автор:Дума

visibility 15115

/ брой: 229

За новите реактори в "Козлодуй" трябват още терени

автор:Дума

visibility 14699

/ брой: 229

Путин: Ще вземем Донбас и Новорусия

автор:Дума

visibility 14542

/ брой: 229

65 000 семейства в Кипър ще получат коледни добавки

автор:Дума

visibility 15581

/ брой: 229

Си и Макрон обсъждат допълващи се ползи

автор:Дума

visibility 15711

/ брой: 229

Накратко

автор:Дума

visibility 11959

/ брой: 229

Какво след протестите

автор:Донка Михайлова

visibility 6917

/ брой: 229

Вън простаците от НС!

автор:Нешка Робева

visibility 11373

/ брой: 229

За БГеврозоната

visibility 8563

/ брой: 229

Поколенията и лъжите

автор:Александър Симов

visibility 7884

/ брой: 229

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ