23 Октомври 2025четвъртък12:51 ч.

Спиране на тока блокира Португалия и Испания

/ брой: 77

автор:Дума

visibility 10123

Милиони домакинства в Испания и Португалия останаха без електричество заради мащабно прекъсване на електрозахранването вчера, съобщиха световните медии. Сривът е засегнал цяла Португалия и Испания, потребители от Андора, Белгия и части от Франция, които граничат с Испания.
Метрото в Мадрид и Лисабон не работеше, много пътници са били блокирани между станциите, откъдето са били евакуирани. Проблеми имаше и с уличния трафик, тъй като светофарите са престанали да работят. Международното летище Барахас в Мадрид остана без ток. Телекомуникациите също бяха засегнати. В болниците бяха отменени операции, а достъпът до електронни здравни досиета бе ограничен.
Испанското правителство се събра на извънредно заседание.
Според португалски медии причина за срива е "проблем в европейската електрическа мрежа, който е засегнал националната мрежа". Според Eвронюз пожар в планината Аларик в Югозападна Франция е повредил електропровод с много високо напрежение между Перпинян и Източен Нарбон.

БСП решава за ротацията в неделя

автор:Дума

visibility 86

/ брой: 198

Парламентът събра кворум

автор:Дума

visibility 79

/ брой: 198

Радев върна закона за избора на шеф на разузнаването

автор:Дума

visibility 97

/ брой: 198

19 лидери призовават за реформи на ЕС

автор:Дума

visibility 99

/ брой: 198

Стрелба и пожар край парламента в Белград

автор:Дума

visibility 89

/ брой: 198

Нов обир на музей във Франция

автор:Дума

visibility 92

/ брой: 198

Накратко

автор:Дума

visibility 75

/ брой: 198

Пълен кръг

автор:Александър Симов

visibility 85

/ брой: 198

Мили Боже, що за новини

/ брой: 198

Със схемички и хитрувания опитват да застроят "Бедечка"

автор:Първан Симеонов

visibility 88

/ брой: 198

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ