30 Юли 2025сряда15:50 ч.

Специални отряди ще охраняват културното наследство

автор:Дума

visibility 542

Специализирани полицейски отряди ще охраняват културното ни наследство – това са плановете на министъра на културата проф. Велислав Минеков, който днес представи пред журналисти приоритетите на ведомството.

Имаме намерение, което ще уточня с министъра на вътрешните работи, този път да създадем специализиран полицейски отряд по охрана на културното наследство, независимо какво е то - движимо или недвижимо,обясни Минеков. По думите му още преди 11 години е имало такива идеи. Това е работа, която повече е свързана с полицията, отколкото с Министерство на културата, добави министърът. И отбеляза, че първите стъпки са били направени с бившия директор на полицейското училище в Пазарджик Петър Влахов.

„Още оттогава той много помогна, запозна ме с полицаи и специалисти в темата, за която работим. Имах съвети от бившия ректор на Полицейска академия както и от негови колеги”, обясни служебният министър на културата и добави: „Последно разговарях с г-н ректора на Полицейската академия, който да започне подготовка на този състав, ще определим кой да води тази група, която да бъде на подчинение към МВР и към МК едновременно”, заяви Минеков, цитиран от БГНЕС.

Все още не е изяснено състоянието на бюджета на министерството. Минеков съобщи, че създава четири инициативни групи във връзка с промени в действащи закони, които са критикувани отдавна. Надявам се, че всичко ще бъде така подготвено, че в деня, в който има Народно събрание тези проекти за промени в законите да бъдат възприети незабавно от депутатите и да се извърши необходимото гласуване, каза министърът.

Палестинската автономия готова да поеме Газа

автор:Дума

visibility 311

/ брой: 139

Москва: Ултиматумите са крачка към война

автор:Дума

visibility 313

/ брой: 139

Китай стимулира раждаемостта

автор:Дума

visibility 280

/ брой: 139

Накратко

автор:Дума

visibility 265

/ брой: 139

Достойнство vs позор

автор:Кристиан Вигенин

visibility 300

/ брой: 139

Подпалвачът терорист

visibility 253

/ брой: 139

Лобисти на чужди интереси

автор:Дума

visibility 312

/ брой: 139

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ