17 Юли 2025четвъртък15:12 ч.

Спешна проверка в "Напоителни системи"

/ брой: 119

автор:Дума

visibility 133

Спешна проверка на регионалните клонове на "Напоителни системи“ ЕАД е разпоредил министърът на земеделието Георги Тахов. Ще се проверява както водното количество в язовирите, така и техническото състояние на изравнители, напоителни и отводнителни канали и други хидромелиоративни и хидротехнически съоръжения. За следващите четири години са предвидени средства в размер на 1,5 млрд. лв. за реновиране на инфраструктурата на „Напоителни системи“ ЕАД. МЗХ, като принципал на дружеството, ще следи за целесъобразното им разходване с цел цялостно осигуряване на поливния сезон.
Представители на Българска аграрна камара (БАК) проведоха среща с министър Тахов, министъра на околната среда и водите Манол Генов, министъра на енергетиката Жечо Станков и ръководствата на "Напоителни системи“ ЕАД, на ЕСО ЕАД, НЕК ЕАД и експерти. 
Тримата министри подчертаха необходимостта от намиране на златното сечение между нуждите на поливното земеделие, водата за домакинствата и осигуряване на безпроблемно функциониране на електропреносната система, съобщиха от пресцентъра на МЗХ. Язовирите "Батак“, "Пясъчник“ и "Белмекен“ бяха сред дискутираните теми, за които се очаква решение в полза както на земеделските производители, така и на гражданите и бизнеса. „Благодаря на колегите министри, че дойдоха с екипите си. Работим много конструктивно и оперативно. Целта на срещите е да намерим златното сечение и да разпределим възможните количества вода - за напояване, за енергийни и за питейни нужди“, заяви министърът на земеделието и храните.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 25

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 21

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 16

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 26

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 22

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 20

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 27

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 25

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ