18 Май 2024събота15:36 ч.

Снимка dsport.bg

Соу донесе 3 т. за ЦСКА в снежна битка със Славия

visibility 66

ЦСКА грабна важни три точки след минимална победа с 1:0 срещу Славия. Единственото попадение в срещата от 17-ия кръг на efbet Лига отбеляза Али Соу (24). Гамбиецът донесе седма поредна победа на "червените" в шампионата, изкована в изключително тежки условия, непрекъснат снеговалеж и трудна обстановка. Няколко пъти линиите на терена трябваше да бъдат почиствани.
Славия успя да се адаптира добре към обстановката, направи няколко много чисти голови положения, но не успя да отбележи гол и в крайна сметка записа 11-а загуба. Още в началото "белите" направиха два пропуска, след като гредите бяха верни помощници на Густаво Бусато.
Въпреки непрекъснатия снегоовалеж домакините играха в бели екипи, а в края на първото полувреме снегът се усили. В 64-ата минута мачът бе прекъснат, за да се изчистят отново линиите на терена.
Старши треньорът на ЦСКА Бруно Акрапович заложи на познати футболисти в титулярната единадесетокра. Новото попълнение Федерико Варела остана на резервната скамейка.
За сметка на това Александър Тарханов пусна като титуляри двама футболисти, които взе в последния момент - Надер Гандри и Петер Макрилос.
Мачът започна плахо и от двата отбора на база тежкия терен. Първата атака бе за ЦСКА и топка насочена бе към Али Соу, но домакините се справиха. Минутка по-късно бе пусната топка към Радослав Кирилов, но реферът маркира очевадна засада на нападателя на "белите".
В 10-ата минута Славия направи добра атака, Кирилов получи топката отляво, опита да центрира, но защитник на ЦСКА изби в ъглов удар. Минута по-късно пак той успя да достигне до топката в наказателното поле, стреля и топката се удари в левия страничен стълб на вратата на Бусато.
В 16-ата минута Али Соу стреля опасно от дистанция, но топката излезе в аут.
Славия направи още една добра атака, но стигна само до ъглов удар, от който "белите" сътвориха още едно чисто голово положение. След центрирането от корнера Георги Вълчев отигра топката с глава и тя се удари в напречната греда.
В 24-ата минута ЦСКА отбеляза гол. Брадли Мазику направи много добър пробив по левия фланг, центрира право на гърдите на Али Соу, който я укроти и с второто докосване я вкара в мрежата на домакините.
Минута по-късно Тибо Вион стреля от далеч, но Светослав Вуцов изби в ъглов удар. "Червените" изпълниха два поредни ъглови удари, но не създадоха напрежение пред вратата на Славия.
В 30-ата минута Кирилов се измъкна в наказателното поле, стреля, но Бусато изби в ъглов удар.
Само 2 минути по-късно "белите" отново имаха страхотен шанс. Кирилов центрира, Димитър Рангелов засече от воле, но изпрати топката в аут.
В 36-ата минута централният бранител на Славия Надер Гранди си изработи жълт картон, след като направи умишлен фаул срещу Пеняранда и спря перспективна атака на ЦСКА.
В началото на второто полувреме Андреа Христов събори Тибо Вион, което предизвика леко напрежение между двамата.
В 51-ата минута Емил Стоев центрира в наказателното поле, но Радослав Кирилов остана под топката.
Минута по-късно ЦСКА разви добра атака, която завърши с далечен удар на Али Соу, но топката премина високо над вратата на Вуцов.
В 61-ата минута ЦСКА изпълни ъглов удар, Тиаго Родригес стреля, но топката бе блокирана от защитник на Славия.
Пламен Гълъбов и Густаво Бусато се сблъскаха при едно изпълнение на ъглов удар, но в крайна сметка не се стигна до по-сериозна травма.
В 74-ата минута ЦСКА направи много добра атака отдясно, но центрирането в наказателното поле на Славия бе пресечено от Гандри. Само секунди по-късно Славия направи добра атака. Петер Макрилос стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира и стигна до Вълчев, но Бусато успя да го изпревари и да го блокира.
В 77-ата минута Соу игра с глава, след изпълнение на ъглов удар, но топката премина встрани от вратата.
В 85-ата минута Славия направи добра атака, Дарко Тасевски опита хитър пас в наказателното поле, но ударът на Кръстев бе избит в ъглов удар.
Нов удар на Кирилов в края профуча над вратата на ЦСКА.
В 90-ата минута Славия имаше страхотен шанс да изравни. Топката се озова в Петер Макрилос, който опита да центрира, топката се върна към него, но той стреля слабо и в аут.
В заключителните секунди на двубоя "белите" поискаха дузпа за игра с ръка на Иван Турицов, но реферът Никола Попов показа, че няма основание да бъде отсъдена дузпа, тъй като ръката бе прибрана до тялото.
В последните секунди на добавеното време ЦСКА Синклер стреля, но топката излезе в корнер.
Бившият старши треньор на Славия Златомир Загорчич изгледа на стадиона в столичния квартал "Овча купел". Сърбинът имаше възможност да види призив от страна на феновете, които искат неговото завръщане начело на отбора. Макар че фенове нямаше, те бяха поставили плакат с надпис "Заги, върни се" точно на централната линия на терена.