05 Юни 2025четвъртък10:53 ч.

Сменят шефовете на "Български пощи"

Управлението на ГЕРБ водило държавното дружеството умишлено към фалит

/ брой: 84

автор:Дума

visibility 4876

След като почти месец пълен хаос бе блокирал работата на "Български пощи" заради хакерска атака и имаше проблем с изплащането на пенсиите, вицепремиерът Калина Константинова поиска оставката на ръководството на дружеството.

По време на управлението на ГЕРБ то умишлено е било водено към фалит, твърди тя. Според вицепремиера компанията е системно недофинансирана. За 2021 г. нейната загуба е била 13 млн. лв. при планирана печалба от 100 млн. лв. "Български пощи" имат под 2% дял при куриерските услуги, въпреки че този пазар расте с 30% годишно.

"Шест години бордът на пощите не е сменян. Това управление не бива да остава повече", каза  Константинова. За кибератаката, която блокира дейността на дружеството, от ДАНС твърдят, че носи руски почерк. 

Лагерът на Тръмп осъди ударите срещу Русия

автор:Дума

visibility 1043

/ брой: 99

Вилдерс напуска властта заради миграцията

автор:Дума

visibility 1050

/ брой: 99

"Грийнпийс" се подигра с с френския президент

автор:Дума

visibility 985

/ брой: 99

Накратко

автор:Дума

visibility 986

/ брой: 99

Това ли е Европа?

автор:Юри Михалков

visibility 1035

/ брой: 99

Напук на политиците

visibility 1042

/ брой: 99

Кога, къде, колко

автор:Дума

visibility 1162

/ брой: 99

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ