16 Юли 2025сряда22:51 ч.

Словашки банкер е обвинен в корупция

/ брой: 197

автор:Дума

visibility 827

Шефът на Словашката централна банка и член на управителния съвет на Европейската централна банка Петер Казимир е обвинен в корупция, съобщи прокуратурата. "На 8 октомври 2021 г. прокурор от Специалната прокуратура повдигна обвинение срещу П.К. за корупционно престъпление", заяви говорителката Яна Токольова, в отговор на въпрос за наказателното производство срещу Казимир.

Той, от своя страна, заявил, че "не се чувства виновен за никакво престъпление". Припомняме, че Казимир е и бивш вицепремиер и министър на финансите.

Местните медии твърдят, че обвинението е свързано с показанията, дадени от бившия ръководител на данъчната служба Франтишек Имрече, който миналата година беше обвинен в корупция. Корупцията по високите етажи на властта помрачи обществения живот в Словакия, констатират редица медии.

Откакто партията за борба с корупцията OLaNo пое властта през март 2020 г., десетки високопоставени служители бяха обвинени в това престъпление.

 

 

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 385

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 389

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 382

/ брой: 129

Епични провали

visibility 394

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ