27 Февруари 2026петък01:01 ч.

След разкрития за натиск и заплахи, оставка подаде шефът на полицията в Монтана

автор:Дума

visibility 1929

Шефът на полицията в Монтана старши комисар Ивайло Антонов е подал оставка, съобщиха от МВР. Официалното обяснение е, че напуска системата по собствено желание. Новината идва само ден, след като от БСП направиха разкрития за брутален натиск от страна на полицията върху активисти на социалистическата партия в цялата страна.  Оставката е потвърждение, че МВР се използва за оказване на влияние върху изборите в полза на управляващите, коментират от централата на „Позитано“ 20. Припомняме, че вчера социалистите дадоха подробности за намеса на униформени в предизборната кампания във Видин, Лом и Враца.  От левицата разкриха, че във въпросните РПУ-та е имало закани към служителите, че ако ГЕРБ не спечелят изборите, те ще бъдат разформировани и пратени да работят на други места.

Преди седмица е била направена оперативка в дирекциите във Видин, Враца и Монтана на всички шефове на районни управления и им е дадена ясна задача как трябва да работят в изборния процес. МВР не просто не осигурява честните избори, МВР взима страна на една политическа сила, обяви вчера зам.-председателят на БСП Кирил Добрев.

Днес МВР обяви, че Антонов подава оставка. "Решението е лично", се казва в съобщението.

Нов регламент за търговията с птиче месо влиза в сила на 9 март

автор:Дума

visibility 1425

/ брой: 39

България с амбиция да стане трасе за американски газ към Украйна

автор:Дума

visibility 1468

/ брой: 39

Пристигна първият от 6 кораба с аржентински слънчоглед

автор:Дума

visibility 1469

/ брой: 39

С над 70 на сто намаляха руските туристи в България

автор:Дума

visibility 1403

/ брой: 39

Крои се диверсия срещу "Турски поток"

автор:Дума

visibility 1500

/ брой: 39

Германия се отказва от „зелено“ отопление

автор:Дума

visibility 1367

/ брой: 39

Марица залива Източна Гърция

автор:Дума

visibility 1448

/ брой: 39

Накратко

автор:Дума

visibility 1444

/ брой: 39

Ще видите вие!

автор:Александър Симов

visibility 1480

/ брой: 39

Изкривени представи

автор:Таня Глухчева

visibility 1471

/ брой: 39

Капиталовият парадокс на България

автор:Гарабед Минасян

visibility 1463

/ брой: 39

Концесиониране по терлици

автор:Ваня Григорова

visibility 1483

/ брой: 39

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ