"Белите" счупиха каръка у дома

/ брой: 251

автор:Марин Милашки

visibility 524

Славия най-после счупи каръка у дома и се наложи с 2:0 над Ботев Пловдив в първия мач от 14-ия кръг в А група.
"Белите" записаха едва втори домакински успех през сезона след победата с 3:0 над другия пловдивски тим Локо на старта на шампионата на 17 юли. Ивайло Димитров (81) вкара първия гол за Славия на стадиона в "Овча купел" от 5 мача насам, а само след секунди Жереми Манзоро (83) удвои на празна врата. И двете попадения бяха изработени от бившето крило на ЦСКА Антон Карачанаков.
Ботев продължава неубедителните си изяви като гост и регистрира четвърта поредна загуба навън и остана 8-и с 15 т. Славия се изкатери на четвърто място във временното класиране с 22 т., но могат да бъдат изместени от Берое, който е с 20 и мач по-малко. "Канарчетата" играха без четиримата основни футболисти, отстранени през седмицата по решение на треньора Ермин Шиляк след загубата от Созопол за Купата на България.
Славия владееше инициативата през цялото време, а Ботев игра добре в защита, но без всякаква идея в атака. Във втората минута Карачанаков центрира отдясно, Ивайло Димитров засече на шпагат на втора греда, вратарят на гостите Голас се подхлъзна, изби с една ръка, но Даниел Златков успя да изчисти от голлинията. В 14-ата мин. Диего отне топката от Филипов по левия фланг на атаката на Славия, намери Атанасов в пеналта, но ударът му тресна страничния стълб.
Матийо Мансе непрекъснато тормозеше защитата на гостите, а единствено от статични положения и изсипани топки в пеналта Ботев се опитваше да създаде ситуации.
Димитър Алексиев влезе като офанзивна смяна за Ботев в началото на втората част, но Иван Колев включи Джереми Манзоро и Иван Вълчанов като отговор и развръзката дойде едва в последните 10 минути, като "белите" най-сетне зарадваха привържениците си с домакински голове.
"Всеки друг резултат, различен от победата, щеше да бъде незаслужен. Не си спомням дали Ботев имаха удар към вратата ни. Ние създадохме много ситуации за гол. Доволен съм от представянето на състава в защита и в нападение. Головата суша се преодолява с много труд. Уважаваме отборите в челната тройка. Ще ни бъде много трудно срещу тях, но трябва да изиграем добре тези двубои. Повечето от нашите играчи все още са в процес на развитие. Нямаме кой знае колко изградени футболисти, върху които да се крепи отбора, но работим сериозно и искаме да продължим да се развиваме", каза доволен треньорът на Славия Иван Колев.
"Сменихме доста футболисти в тима. Играхме по различен начин. Допуснахме много грешки. Всички в клуба решихме, че трябва да направим някои промени. Това е добра възможност за други футболисти да покажат какво могат. Това е и шанс за младите да се докажат. Решението да оставим тези играчи извън състава е общо, взехме го заедно. Сега имаме само 18 футболисти, а някои от тях са контузени. Нуждаем се от всеки един играч в отбора. Отстранените имат договори. Преди 1-2 години Ботев разполагаше с различен бюджет, но нещата се промениха. Дойдох тук, когато сезонът беше започнал. Не познавах добре играчите, не бях правил трансфери. Искам да остана тук възможно най-дълго, аз съм професионалист и тук ми харесва", заяви словенският треньор на Ботев Ермин Шиляк.