16 Юли 2025сряда15:55 ч.

Снимка "Кинофест"

"Любовта спасява. Скачай в дълбокото!"

Под това мото през август във Варна ще се проведе Международният филмов фестивал "Любовта е лудост"

/ брой: 117

автор:Дума

visibility 2146

Международният филмов фестивал "Любовта е лудост" ще се проведе в края на август във Варна, съобщават организаторите от "Кинофест". 33-тото издание на форума ще бъде от 22 до 31 август във Фестивалния и конгресен център в града. 
Тазгодишното издание е под мотото "Любовта спасява. Скачай в дълбокото!". С него организаторите изразяват схващането, че светът се е променил, станал е по-забързан и консуматорски и макар да не си признаваме, в него имаме нужда някой да ни спаси, а това може да бъде единствено любовта. Хората са разменили свободното си време за повече ангажименти, забравили са да чувстват, защото премислят много. Затова те имат нужда нещо да ги извади от бурните води на живота, да ги изкара над водата и да поемат въздух. Имат нужда някой да ги спаси не от света, а от себе си и това, което създават, а спасителният пояс е само любовта, се казва в посланието на тазгодишното издание на "Любовта е лудост". Концепцията е отразена и в плаката на събитието. 
Екипът на фестивала набира и кандидати за младежкото жури, което ще оценява филмите и ще участва в определянето на наградите. Те трябва да са на възраст до 30 години и да изпратят автобиография, мотивация за участие, кратко есе за филм, излъчван по кината през 2025 г., както и триминутен аудиовизуален материал. Крайният срок е 20 юли.
БТА припомня, че 32-рото издание на кинофестивала "Любовта е лудост", което се проведе миналата година, срещна публиката с италианския актьор Франко Неро. Голямата награда "Златна Афродита" спечели аржентинско-германската копродукция "Сбогом, Буенос Айрес" - реж. Герман Крал.
Фестивалът е основан през 1993 г. Програмата има конкурсен характер и включва селектирани филми, произведени през последните две години, разглеждащи темата за любовта.

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 302

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 319

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 331

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 288

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 309

/ брой: 129

Епични провали

visibility 311

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ