11 Юни 2025сряда15:32 ч.

Атанас Зафиров: Правителството има дълъг хоризонт

автор:Дума

visibility 13050

„Много често се коментира, че това ще бъде временно правителство. Аз твърдя, че то има дълъг хоризонт. Този хоризонт може да отговори на потребностите на гражданите от реформи в различни сектори, от повишаване на благосъстоянието, от това човекът да бъде поставен в центъра на политиката. Всички участници в съвместното управление сме наясно със залога, който стои пред нас.”, заяви вицепремиерът и председател на Националния съвет на БСП в предаването „Още от деня“ по БНТ.

Той отбеляза, че над  от 60 % от българските граждани не искат нови избори и че  управленската формула няма алтернатива в момента. Зафиров наблегна, че би било наивно в  променената политическа среда да се мисли, че са възможни комфортни управленски мнозинства. „Тук идва въпросът за отговорността. Разделението и в парламента, и в обществото е между разум и крайности.”

Вицепремиерът подчерта, че страната има нужда от стабилно управление, което да даде перспектива и да гарантира социалните права на българските граждани и сигурност на българските общини. В тази връзка, БСП - Обединена левица е гарант за максимално възможната реализация на социалния вектор в наследената икономическа реалност. Като  пример бе посочен факта, че не се предвижда намаляване на размера на пенсиите или вдигане на възрастта за пенсиониране.

По отношение на запазването на реакторите от Белене, Зафиров подчерта, че в контекста на необходимостта от  реиндустриализация на Европа и България, на развитие на нови технологични мощности, в центъра на които да бъде България, държавата има нужда от базова енергия. „Единствената доказана и безалтернативна такава енергия е ядрената.”, добави той.

На въпрос относно модернизацията на въоръжените сили, вицепремиерът отбеляза своето задоволство във връзка с пристигането на първия самолет F-16 в България и перспективата, която това чертае пред развитието на военновъздушните ни сили. „Водещо за страната ни е да отстоява българските военновъздушни сили да бъдат силни, мотивирани и добре обезпечени - финансово и технологично. F-16 е успешна стъпка в тази посока.”, каза Атанас Зафиров.

Безвластие в Брюксел, жителите му протестират

автор:Дума

visibility 454

/ брой: 104

Рюте плаши НАТО с руския език

автор:Дума

visibility 441

/ брой: 104

В Лос Анджелис вече издигат барикади

автор:Дума

visibility 443

/ брой: 104

Накратко

автор:Дума

visibility 417

/ брой: 104

Тежките въпроси

автор:Александър Симов

visibility 428

/ брой: 104

Заплаха ли е Русия

автор:Юри Михалков

visibility 440

/ брой: 104

Гласът на младите в БСП

visibility 442

/ брой: 104

Кататония*

автор:Таня Джаджева

visibility 417

/ брой: 104

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ