11 Юли 2024четвъртък17:29 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Синдикатите заплашват да напуснат социалния диалог

Настояват и за коледни добавки до 50 лева

/ брой: 224

автор:Дума

visibility 463

КНСБ постави ултиматум пред социалния министър Тотю Младенов, че ще се оттеглят от постигнатите споразумения за минималните осигурителни прагове, ако министърът не наложи 7-процентно увеличение за оставащите 35 икономически дейности, за които няма постигнати договорености между работодателите, синдикатите и социалното министерство. До момента са постигнати споразумения за 46 дейности. Освен това от КНСБ са категорични, че няма да участват в заседание на тристранния съвет, на което ще се обсъждат минималните осигурителни прагове, тъй като според тях не това е мястото, на която трябва да се вземе подобно решение.
Смятаме, че трябва да има стимул от тази есен. За коледните добавки нашето предложение е 50 лева еднократно до размера на минималната работна заплата, каза пред БНР президентът на КНСБ Пламен Димитров. "30 лева предлагаме допълнително за размера над минималната работна заплата. Общо сумата за коледни добавки ще бъде около 60 милиона лева", смята Димитров.
"Тази година се мъчим да договорим с работодателите ясен сигнал за ръст на доходите. Вече в поне 30-40% от предприятията имаме договореност за ръст на заплатите", заяви Димитров. Той каза, че очаква през октомври браншовите камари и синдикатите да предложат увеличение. "За бюджет 2012 г. искаме първо да съберем повече средства, очакваме около 7% да бъде увеличението на минималните осигурителни прагове", уточни Димитров.
"Мерките, които се вземат в икономическата област, не предлагат стимул на потреблението, продължава тенденцията да не се назначават хора и да се уволняват, 350 хил. души си загубиха работата, откакто е започнала кризата", добави синдикалният лидер.

Газифицирането на Банско и Разлог пак се отлага

автор:Дума

visibility 433

/ брой: 130

Положението в "Мини Марица-изток" е критично

автор:Дума

visibility 484

/ брой: 130

Приходите от нощувки с ръст от 32%

автор:Дума

visibility 355

/ брой: 130

Евростат отчете спад при жилищните сделки у нас

автор:Дума

visibility 429

/ брой: 130

Гърция стана за смях с 6-дневна работна седмица

автор:Дума

visibility 468

/ брой: 130

Грузия ще се справи и без помощи от ЕС

автор:Дума

visibility 446

/ брой: 130

Прокуратурата разследва Льо Пен за корупция

автор:Дума

visibility 422

/ брой: 130

Накратко

автор:Дума

visibility 365

/ брой: 130

Смет на човек

автор:Деси Велева

visibility 458

/ брой: 130

ВиК консолидация, но каква?

visibility 396

/ брой: 130

По протокола на ШОС

visibility 416

/ брой: 130

Стажът за пенсия - все по-скъп и недостъпен

visibility 416

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ