06 Май 2026сряда14:24 ч.

Силен значи независим

/ брой: 155

автор:Валентин Георгиев

visibility 4274

Когато Борисов започне да се прави на геополитик и стратег, значи някъде е сгазил лука и се опитва да замаже гафа с отвличащ вниманието финт. "Силен е този политик, който върне живи и здрави войниците и не ги вкарва във война", заяви той във Варна на събранието по случай 139-годишнината на ВМС. След което привидя Дунав и Черно море като "зона на изключителен конфликт", за който сме били подготвени, но важното е да го възпираме и да не го допуснем. Накрая загадъчно обобщи: "Много е тежко, сами виждате какво става. А ние сме точно на ъгъла."
И какво всъщност става?
Изключая скудоумните клишета за случая, в едно нещо наистина е прав - да, в ъгъла сме. Към момента в Черно море има само две истински боеспособни флотилии - руската и турската. А както е тръгнало, току-виж се окажем от другата страна на барикадата им. Тогава всякакви нелепи провокации за "възпиране" ще увиснат като прани гащи. Не за друго, а защото отдавна сме в ролята на прости изпълнители - било на прищевките на Вашингтон, било на Брюксел. Дори договорът с Македония бе направен под диктовка и вече му сърбаме попарата. С обяснения - постфактум. А силният политик е независимият, но определено не се казва Борисов.

Инфлацията в България стигна двегодишен връх

автор:Дума

visibility 15295

/ брой: 79

Онлайн магазините масово мамят с намаления

автор:Дума

visibility 16319

/ брой: 79

Световната банка очаква 24% скок в цените на енергията през 2026 г.

автор:Дума

visibility 15816

/ брой: 79

"Стига!" е нашата граница

автор:Дума

visibility 12241

/ брой: 80

140 години от първия 1 май

автор:Велислава Дърева

visibility 17951

/ брой: 80

dВЕРСИЯ - да се намесиш в проблема

автор:Дума

visibility 16794

/ брой: 80

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ