29 Март 2024петък13:56 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Щастието идва с възрастта

Колкото по-охолно живеят хората, толкова по-малко са склонни към депресии и нерадостни мисли

/ брой: 73

автор:Дума

visibility 143

Учените изненадващо откриха, че колкото повече стареем, толкова по-щастливи ставаме. А когато стигнем възрастта за пенсия, навлизаме в пика на положителните емоции. Експертите обаче уточняват, че с годините шансовете ни да ставаме по-хармонични и да живеем в мир със себе си се увеличават, но при определени условия. За целта е необходимо да имаме пари, добро здраве и близки хора.
В изследване на Националната академия на науките на САЩ с участието на 352 000 души - американци и британци, се установило, че "на около 45 хората стават по-весели и оптимистични. Върхът на тези положителни емоции се достига на 70-80 години".
На средна възраст по правило човек се разкъсва между работата и семейството. На 30 години той става по-податлив на депресии и нерадостни мисли, че все още е млад, но най-хубавото от живота му вече е в миналото.
Оказва се, че паричният въпрос е разковничето на щастието. Колкото по-охолно живеем, толкова по-малко сме склонни към депресия и резигнация.
Друго изследване, направено малко по-рано, пък откри у богатите т.нар. хормон на вечния живот. Той се произвежда в надбъбречната жлеза, храни паметта, помага ни да решаваме логически задачи, спасява ни от стреса и отговаря за редица жизнени процеси. Хормонът на вечния живот се произвежда в най-големи количества в детството и юношеството, като с напредването на годините намалява. Това обаче не важи за богатите - при тях този процес е значително по-бавен, което обяснява защо мнозина от представените във "Forbes" по-възрастни милионери и милиардери показват забележителна енергия и жизненост, а и продължителността на живота им съществено превишава тази на бедните им връстници.

Надниците у нас - най-ниски в ЕС

автор:Дума

visibility 202

/ брой: 60

Парното може да поевтинее символично от 1 юли

автор:Дума

visibility 191

/ брой: 60

32 лв. за килограм агнешко, цената още ще расте

автор:Дума

visibility 182

/ брой: 60

"Български пощи" ще изплаща пенсии още поне 5 години

автор:Дума

visibility 197

/ брой: 60

Над 780 милиона души гладуват

автор:Дума

visibility 168

/ брой: 60

100 тона пластмаса във водите на Дунав

автор:Дума

visibility 173

/ брой: 60

Правозащитници възмутени от САЩ

автор:Дума

visibility 174

/ брой: 60

Гърция най-бедна в ЕС след България

автор:Дума

visibility 196

/ брой: 60

Под прага на унижението

автор:Ина Михайлова

visibility 188

/ брой: 60

Бумеранг с еврото

visibility 182

/ брой: 60

Щети за милиарди

автор:Нора Стоичкова

visibility 196

/ брой: 60

Надвисна риск от конституционна криза

visibility 157

/ брой: 60

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ