23 Януари 2026петък10:11 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ за 2026 година. Можете да се абонирате в: „Български пощи“ АД до 15 декември 2025 г., „Доби прес“ ЕООД до 28 декември 2025 г., в редакцията на вестника до 20 декември 2025 г. Каталожен номер 6. Цени: 12 месеца - 149 € / 291,42 лв., 6 месеца - 75 € / 146,69 лв., 3 месеца - 40 € / 78,23 лв., 1 месец - 14 € / 27,38 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Северна Македония върви към избори

/ брой: 201

автор:Дума

visibility 243

Провеждане на предсрочни избори се очаква да предложи президентът на Северна Македония Стево Пендаровски след срещата с лидерите на най-големите парламентарни политически партии. Срещата започна в късния неделен следобед. В срещата участват лидерите на СДСМ Зоран Заев, на ВМРО-ДПМНЕ Християн Микоски, на ДСИ Али Ахмети, на "Алианса за албанците" Зиадин Села, на "Алтернативата" Африм Гаши и на Движението БЕСА Билал Касами.

Самият Зоран Заев каза в събота на пресконференция, че ще предложи на Пендаровски провеждане на предсрочни избори. Той обаче отказа да подаде оставка като премиер, щом на петъчната среща на върха на ЕС страната му не получи дата за началото на присъединителните преговори с ЕС. Но идеята за предсрочни избори се подкрепя от останалите политически сили.

Северна Македония няма друг път, освен пътя към ЕС и европейските ценности, заяви Зоран Заев в събота в  извънредно обръщение към нацията. „Искаме Европа, не за да влезем на територията на ЕС, тъй като вече сме част от европейския континент, а заради европейските ценности. Ще бъдем като в Европа, защото нашите деца ще се чувстват като деца в Европа. И ние трябва да продължим това“, каза Заев. Той подчерта, че 27 от 28-те лидери на ЕС подкрепят започването на преговори със Скопие, но и добави, че разбира дилемата на Франция, от която страната му не трябва да се обезсърчава. Именно Париж отхвърли да се даде дата за преговори със Скопие. 

„Вярвам, че те ще променят позицията си, защото ЕС е създаден с разум. Има причини, поради които ЕС трябва да съществува. Да бъде силен, обединен, единен партньор, срещу САЩ, Русия, Китай и целия свят и да демонстрира демократичните ценности“, подчерта Заев.

Пореден протест пред ВСС срещу Борислав Сарафов

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 15

32 души с травми и счупвания в Русе заради поледиците

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 15

Не съм отстъпил нито на сантиметър от обещанията си

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 15

София се включи в Съвета за мир на Тръмп

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 15

САЩ и НАТО договарят сделка за Гренландия

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 15

Балканите са загубили 2500 км естествени реки

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 15

Конгресът във Виетнам приключва по-рано

автор:Дума

visibility 0

/ брой: 15

В скута на Тръмп

автор:Юри Михалков

visibility 0

/ брой: 15

Спорт или война

автор:Владимир Николов

visibility 1

/ брой: 15

Как се избира европейски прокурор в България

visibility 2

/ брой: 15

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ