Снимка levski.bg, Андриан Краев (вдясно) стреля с глава към вратата на Септември, който обаче удържа Левски

"Сините" удариха три греди и загубиха 2 т. в битката за върха

/ брой: 202

автор:Владимир Николов

visibility 215

Владимир НИКОЛОВ

Левски загуби още две точки в efbet Лига. "Сините" не успяха да победят скромния отбор на Септември на ст. "Васил Левски" в мач от 14-ия кръг на шампионата. Двубоят завърши без голове, а Левски улучи три пъти рамката и записа първо равенство през сезона.

Със спечелената точка "сините" все пак се изкачиха до четвъртото място във временното класиране с 25 т., но ще бъдат задминати от Локо Пд или Славия, които се срещнаха снощи. Септември запази 13-а позиция с 10 т.

Символичните гости бяха по-добрият тим в двубоя, но така и не успяха да превземат вратата на Димитър Шейтанов. "Сините" загубиха важни точки във втори пореден мач след поражението от Славия с 1:2 в отложения мач от III кръг.

Сравнително успешен дебют начело на Септември направи Светослав Петров, който пое тима след напускането на Славко Матич.

Още във 2-рата минута Левски пропусна да открие, след като Филип Кръстев от 13 м улучи левия стълб. Юношата на Левски Атанас Кабов (22) не успя да порази целта. Той бе изведен отлично от друг бивш син играч - Димитър Костадинов, но диагоналният му шут бе избит от Пламен Андреев в корнер.

Пет минути преди почивката Шейтанов на два пъти опази мрежата си след удари на Уелтън.

След корнер Андриан Краев (49) стреля с глава, но разтресе гредата. Същото стори и Уелтън (61), но с удар с десния крак.

Кръстев (71) пропусна страхотен шанс и Шейтанов с плонж изби шута му в ъглов удар. Седем минути преди края и домакините пропуснаха съвсем да вгорчат вечерта за Левски, но Кабов се размина с топката близо пред вратата.

"От играта съм доволен. Доволен съм и от желанието и амбицията на футболистите. Резултатът под никаква форма не ни задоволява. Проблемите в завършващата фаза ги знаем. Имахме шансове, но не успяхме. Трябва да сме по-уверени в атакуващата линия и последния удар. Резултатът ни избяга.

Имахме седем атакуващи опции. Не се получи. Пристигаме пред вратата, но виждаме неуверени завършващи удари. Това става с работа, самочувствие или класа. Имахме шансове и при далечни удари, и при статични положения. Нормално е бившите играчи и юноши да са настървени. Това е добре за нас, защото се учим да играем под напрежение. Пропуските се отразяват на самочувствието. Имаме нужда от агресия, а не "нежност" пред вратата на противника", коментира треньорът на Левски Станимир Стоилов.

"Няма как да не бъда доволен след играта, която показахме. Никой не излиза да играе мач с идеята да загуби. Имахме ситуациите, в които можехме да отбележим гол. Да, и от Левски имаха много шансове, имаха и греди, може би имахме късмет, но няма как да не съм доволен от отбора, щом успяхме да се поздравим с точка", призна Светослав Петров.