20 Април 2024събота08:18 ч.

Снимка Спортал

Септември Сф не се даде на Левски

visibility 255

Левски завърши 1:1 с шампиона на Втора лига Септември София в първата си контрола на от лятната подготовка. Мачът бе на "Виваком Арена – Георги Аспарухов" пред над 1000 зрители, които станаха свидетели на странен формат от от две полувремена, първото от 25 минути, а второто от 35 минути. Причината за това бяха здравословни проблеми в тима на гостите. Тараните Марио Илиевски и Билал Бари бяха точни след почивката.
Ивелин Попов, Роналдо и Анте Блажевич пък направиха дебют със синята фланелка. Бразилецът се появи след почивката и дори се разписа, но голът му беше отменен заради засада.
“Да, мисля, че младите се представиха добре, имаха желание. Вижда се къде трябва да работим. Съжалявам , че така се наложи да играем само 60 минути, но Септември са имали доста проблеми. Когато има проблеми, трябва да се влиза в положение с противника. През второто полувреме имахме сериозни проблеми в защита, там не подходихме отговорно и сериозно. В атака бяхме по-добре, но в защита не се представихме на добро ниво. В последната линия защитниците лесно допускаха положения пред нашата врата. За 30 минути тук те направиха положения колкото за целия втори полусезон. Играчите нямат вина, аз трябва да реша проблема. С малка група направихме добри атаки, но сме далеко още. Надява се бързо да влизаме в ритъм.
И тримата нови се стараят, има къде да се разработят, и тримата трябва да повишат играта си в защита. В атаката имаме по-силни прояви, но това са неща, които ще работим. Нямаме нужда от нови попълнения и не искаме да харчим излишни финанси. Единствено по-млади играчи за втория отбор ще търсим, които до 6 месеца да можем да наложим в първия тим. Там ще търсим попълнения, които да развиваме.
Не трябва да се успокояваме с тази група, искам по-сериозно отношение от играчите и на тренировка, и в контролите. Сериозен разговор ще имам с футболистите. С тази игра и втородивизионен гръцки тим няма да можем да бием, да не говорим за ПАОК. Играта във фаза защита трябва да е безупречна.
Не е проблем, че ги няма няколко човека, тези играчи тук могат да играят много по-добре. Без игра в защита няма как да се развиваме в атака.
На този етап УЕФА е определила “Георги Аспарухов” за мача с ПАОК. Няма да играем на Националния стадион”, заяви Мъри Стоилов.
Наставникът на Септември (София) Славко Матич беше доволен от представянето на своя тим.
„Има вирус в отбора. Имахме контузии с Кабов и Реди Каса. Капитанът ни ще отсъства най-малко месец. Благодарим на г-н Стоилов, който се съгласи да играем по-малко време. Доволен съм от отбора. Днес имахме повече положения от Левски. Ще се радвам, когато бием Левски с 3:0. Засега всичко при нас върви по план. Имаме още няколко седмици да се подготвим. Началото на шампионата ще покаже колко сме готови. Трябва ни още един централен защитник и десен бек. Имаме ограничен бюджет, но уважаваме президента, защото дава от своите пари. Нямаме домакински стадион. Казах на момчетата, че те са най-важни. Където ни кажат, там ще играем като домакини“, заяви сърбинът.

БСП огласява днес доклада за договора с ,,Боташ"