17 Юли 2025четвъртък04:33 ч.

Съюзът на икономистите отхвърля пакта на Дянков

/ брой: 130

автор:Дума

visibility 109

Съюзът на икономистите в България застава зад позицията на президента Георги Първанов за предлагания от Симеон Дянков Пакт за финансова стабилност. Стремежът за финансова стабилност трябва да се подкрепя, но тя трябва да се постига чрез разумни принципи, смята председателят на съюза Делчо Порязов.
Според него е безумие идеите на Дянков да бъдат разписани с промени в Конституцията. По-удачният вариант е това да се реализира чрез устройствения закон в държания бюджет, смята Порязов.
Съюзът на икономистите в България подкрепя балансираността в Пакта за финансова стабилност, но не и ограничаването на приходите като процент от БВП. Това според икономистите е като втори валутен борд. Според тях има опасност да спадне покупателната способност, а от намаленото потребление ще губи българският бизнес.
Друга опасност е да се понижи нивото на социална защита в България, както и да се запази хроничното недофинансиране на здравеопазването. А ниската социална защита ще доведе до масова емиграция според Съюза на икономистите. Между 60 и 70% от високо образованите млади хора знаят чужди езици. Съвсем нормално е те да търсят реализация навън.
С ниско образовани граждани не може да се прави научно технически прогрес, предупреждават от Съюза на икономистите.
 

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 385

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 389

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 382

/ брой: 129

Епични провали

visibility 394

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ