20 Май 2024понеделник17:14 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Съвместни протести в Източна Европа

Полските земеделци планират "пълна блокада" на украинската граница на 20 февруари

/ брой: 31

автор:Дума

visibility 3707

Представители на селскостопански организации от страните от Централна и Източна Европа се срещнаха в Полша във вторник, за да се споразумеят за организирането на съвместни протести срещу селскостопанската политика на ЕС, които трябва да се проведат на 22 февруари, пише Юроактив.
Говорителят на Аграрната камара на Чехия Барбора Панкова заяви, че международните протести са договорени от делегации от Чехия, Словакия, Полша, Унгария, Литва и Латвия. "Други европейски държави бяха поканени да се присъединят“, добави тя.
Координацията между европейските фермери е единственият шанс "да се привлече вниманието към отчайващата ситуация, в която се намира европейското земеделие в момента, и да се окаже натиск върху европейските и чешките политици най-накрая да предприемат действия, които ще помогнат на фермерите“.
Фермерите от Източна Европа идентифицираха три основни проблема.
Първо, ЕС трябва да премахне излишъка от селскостопански продукти от безмитен украински внос.
Второ, ЕС трябва да адаптира екологичните разпоредби и да осигури справедливо обезщетение за фермерите.
Трето, опростяване на Общата селскостопанска политика на ЕС, за да се намали бюрокрацията, пред която са изправени фермерите.
Полските фермери обявиха, че планират пълна блокада на всички гранични пунктове с Украйна на 20 февруари, съобщи профсъюз "Солидарност".
"Ще бъдат блокирани не само граничните пунктове, но и комуникационните възли и пътищата за достъп до претоварните жп гари и морските пристанища", уточниха от синдиката. От там вече обясниха какви са вредите, които е нанесъл евтиният внос на храни. Преди няколко дни бе изсипано украинско зърно по магистралата, но след острата реакция на Киев, Варшава се извини.

Енергетиката катастрофира при ГЕРБ и ПП-ДБ

автор:Дума

visibility 261

/ брой: 92

"Булгаргаз" продава капацитета си в турските терминали

автор:Дума

visibility 270

/ брой: 92

Харчим най-много за храна и жилище

автор:Дума

visibility 253

/ брой: 92

Майдан в Грузия?

автор:Дума

visibility 287

/ брой: 92

Косово подобрява социалното подпомагане

автор:Дума

visibility 265

/ брой: 92

Накратко

автор:Дума

visibility 219

/ брой: 92

Порои и наводнения в Западна Европа

автор:Дума

visibility 258

/ брой: 92

Странни статистики

автор:Евгени Гаврилов

visibility 272

/ брой: 92

Не разпилявайте гласа си

автор:Дума

visibility 293

/ брой: 92

Проповедниците на лъжата

автор:Александър Симов

visibility 262

/ брой: 92

Не харесвам привилегиите на политиците

автор:Дума

visibility 288

/ брой: 92

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ