10 Май 2025събота03:59 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Корнелия Нинова:

Съветниците от София предадоха БСП

Колективните органи на партията ще решават съдбата на общинарите от столицата

/ брой: 27

автор:Дума

visibility 1040

"Общински съветници от Местната коалиция "БСП за България" предадоха БСП", заяви лидерът на партията Корнелия Нинова.
Колективните органи на БСП ще решават съдбата на общинарите, които подкрепиха вчера за временен председател на Столичния общински съвет кандидата на ПП-ДБ-СС Цветомир Петров в противоречие с позицията на Националния съвет на партията.
Преди гласуването Корнелия Нинова заяви, че общинските съветници на БСП в Столичния общински съвет не трябва да подкрепят кандидат за председател, предложен от ПП-ДБ-СС.
"Трябва да си предложат нашия кандидат Диана Тонова и да не гласуват за друг кандидат", категорична бе Нинова в парламента. Тя посочи, че в момента градската организация и Ваня Григорова оспорват изборите и искат съдът да ги отмени.
Според Нинова "да подкрепиш тези хора, за които твърдиш, че са незаконно избрани, е висша форма на лицемерие".
"На второ място - стотици софиянци и хиляди хора в страната се обявиха против разрушаването на паметници и в частност Паметника на Съветската армия. Ние правихме живи вериги, когато счупиха плочата и я възстановихме със собствени средства. Обжалвахме всички действия. Обявихме се за запазване на всички паметници и че това е гавра с историята. И ако днес някой от нашите общински съветници седне заедно с тези хора на масата, за да си разделят тортата с детските главички, е висша форма на липса на морал и предателство към тези, които ги избраха", каза още лидерът на БСП.
"Ако някой от тях подкрепи, Ви моля да отидете при тях да ги питате - да няма приказки, че БСП се е разбрала с ПП-ДБ и ГЕРБ и е договорила сглобка", обърна се Нинова към журналистите.
Въпреки официалната позиция на БСП Цветомир Петров бе избран за председател на СОС до юли и с гласовете на съветници от БСП. Още преди избора бе обявено, че около кандидатурата му има събрано достатъчно мнозинство. Номинацията му беше подкрепена от 47 общински съветници, имаше и пет недействителни бюлетини. Четирима съветници подкрепиха Пламен Данаилов от "Има такъв народ", а трима - Емил Димитров от "Възраждане".
По-късно стана ясно, че Диана Тонова, която бе няколко пъти кандидат за председател на СОС от името на БСП, не е участвала в гласуването. В него не се е включила и Ваня Григорова.

Общините не са получили нито лев за инвестиции

автор:Дума

visibility 2002

/ брой: 82

Ще събираме разделно пепелта и саждите от печките

автор:Дума

visibility 2611

/ брой: 82

Брюксел дава България на съд заради пътните такси

автор:Дума

visibility 1149

/ брой: 82

Експерт: Свободните цени на тока сега ще са високи

автор:Дума

visibility 1054

/ брой: 82

Мецола заплаши със съд Фон дер Лайен

автор:Дума

visibility 2444

/ брой: 82

Лавров обвини Брюксел, че защитава нацистки ценности

автор:Дума

visibility 1188

/ брой: 82

Тръмп преименува и Персийския залив

автор:Дума

visibility 4610

/ брой: 82

Накратко

автор:Дума

visibility 2194

/ брой: 82

Един път завинаги

автор:Александър Симов

visibility 2614

/ брой: 82

Като част от народа

автор:Нешка Робева

visibility 1536

/ брой: 82

Победата, която донесе Свободата

автор:Дума

visibility 1631

/ брой: 82

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ