05 Август 2025вторник10:32 ч.

12 плажа в Гърция наказани без син флаг

/ брой: 141

автор:Дума

visibility 12469

При внезапни проверки на екипи от Националния съвет по екология бяха констатирани пропуски на 12 плажа в Гърция, поради което на тези места се отнема почетният син флаг, гласи съобщение на съвета.
Причината не е в качеството на морската вода, която е чиста. Констатирани са обаче следните пропуски: липса на достатъчно брой спасители, няма задължителните средства за бърза помощ, няма източник на вода за пиене, не е осигурен достъп за хора с увреждания и не са взети мерки за безопасност на почиващите на плажа.
Пет от плажовете са на остров Скиатос, един е на Крит, един е до Комотини и останалите са в Навплиос.
Отнемането на флага не означава, че няма да има туристи на тези плажове, но статута за син флаг е критерий за изключително качество, коментираха местните жители.
Тази година Гърция е на второ място в света по брой на плажове със син флаг - 623. Това са 15% от чистите морски ивици в света. Регионът Халкидики е на първо място по брой екологично чисти плажове.

Бузлуджа е разговор за социализма на бъдещето

автор:Дума

visibility 2859

/ брой: 142

Обсъжда се майчинството втората година да стане 1200 лева

автор:Дума

visibility 3041

/ брой: 142

Десет души вземат пенсия над 3400 лева

автор:Аида Ованес

visibility 3072

/ брой: 142

Кметът на Гоце Делчев посети фестивала “Неотъпкана пътека”

автор:Дума

visibility 2598

/ брой: 142

Общините масово са вдигнали местните данъци

автор:Дума

visibility 2716

/ брой: 142

Фермерите ще получават авансово до 70% от евросубсидиите

автор:Дума

visibility 2682

/ брой: 142

Плодовете и зеленчуците поскъпнаха и последната седмица

автор:Дума

visibility 2812

/ брой: 142

Предстои ремонт по магистрала "Хемус" край София

автор:Дума

visibility 2612

/ брой: 142

Ценови шок в Румъния

автор:Дума

visibility 2884

/ брой: 142

Сърбия и Унгария защитиха Додик

автор:Дума

visibility 2768

/ брой: 142

Гърция с по-строги мерки срещу хазарта

автор:Дума

visibility 2918

/ брой: 142

Накратко

автор:Дума

visibility 2644

/ брой: 142

Бузлуджа 2025

автор:Дума

visibility 2782

/ брой: 142

ЗС "Александър Стамболийски" вече е част от БСП-ОЛ

автор:Дума

visibility 2709

/ брой: 142

Левицата трябва да е гласът на хората

автор:Дума

visibility 3356

/ брой: 142

БСП е партията на хората, на труда и на бъдещето

автор:Дума

visibility 2737

/ брой: 142

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ