20 Септември 2025събота08:30 ч.

С 5 гласа разлика Деница Сачева бе избрана за министър

автор:Дума

visibility 2073

След повече от два часа дебати и с едва 5 гласа разлика Деница Сачева бе избрана за министър на труда и социалната политика. Рокадите в кабинета бяха одобрени от 114 депутати, против бяха 106, трима се въздържаха. Още в самото начало на дебатите БСП и ДПС заявиха, че няма да подкрепят поредните промени в правителството и разкритикуваха остро начина, по който кандидатурата на Сачева бе прокарана в дневния ред на парламента. По традиция Бойко Борисов не бе в залата, за да защити решението си за промени, а това направи в кратко изказване вицепремиерът Томислав Дончев. Самата парламентарна група на ГЕРБ остава мълчалива до края на дебатите. Неочаквано Валери Симеонов бурно защити Деница Сачева, въпреки че преди време влезе в остър конфликт с нея в качеството й на зам.-министър на образованието по повод прокарването на джендър идеологията в училищата.
От "Атака" пък бяха против номинацията и припомниха разминаването си с нейната позиция в подкрепа на Истанбулската конвенция.
В края на изказванията, Деница Сачева взе думата и обяви, че осъзнава "мащаба на отговорността", която поема. Била изненадана от "задълбочените познания по нейната биография", но това били неща, "основно събирани в интернет търсачките".

Данъчните декларации за 2025 г. ще се изготвят в левове

автор:Дума

visibility 244

/ брой: 175

Купуваме еднодневна винетка от февруари догодина

автор:Дума

visibility 224

/ брой: 175

Вдигането на ДДС ще удари икономиката най-силно

автор:Дума

visibility 232

/ брой: 175

С 4% намаляват чуждите инвестиции у нас

автор:Дума

visibility 225

/ брой: 175

Национална стачка парализира Франция

автор:Дума

visibility 210

/ брой: 175

Естония няма да затвори границата с Русия

автор:Дума

visibility 224

/ брой: 175

Замразяват заплатите на депутатите в Словакия

автор:Дума

visibility 237

/ брой: 175

Кататония

автор:Александър Симов

visibility 193

/ брой: 175

Стратегия за остаряване

автор:Юрий Борисов

visibility 211

/ брой: 175

Сега ли се сетихте?

visibility 223

/ брой: 175

Непоколебимост по пътя към националния идеал

автор:Дума

visibility 236

/ брой: 175

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ