16 Септември 2025вторник13:30 ч.

РЗИ: Водата в Своге е годна за пиене

автор:Дума

visibility 858

Водата в община Своге и селата Свидня, Церово и Искрец, чието водоподаване беше засегнато от пресъхването на река Искрецка преди две седмици, е годна за пиене, съобщи БТА. 

По информация от РЗИ – Софийска област, от направените химични и микробиологични анализи на 26 и 27 август, водните проби от с. Искрец и с. Церово в община Своге отговарят на изискванията за качеството на водата, предназначена за питейно-битови цели. В Своге и с. Свидня положителните проби на водата бяха отчетени по-рано. 

Както БТА съобщи, след като няколко дни водата в единствения водоизточник на четирите населени места – р. Искрецка, изчезна, при завръщането й се оказа, че не е годна за пиене. В продължение на още няколко дни областното ВиК дружество прави всекидневни проби на водата, а междувременно местното население продължи да ползва предоставената му от Държавния резерв бутилирана вода.  



България е втора в ЕС по дял на живеещи в лишения

автор:Дума

visibility 136

/ брой: 172

С тържества в цялата страна бе открита новата учебна година

автор:Дума

visibility 122

/ брой: 172

Почина отец Иван от Нови хан

автор:Дума

visibility 131

/ брой: 172

Земетресение разлюля Ямбол и Бургас

автор:Дума

visibility 162

/ брой: 172

Българинът прави неразумни инвестиции преди еврото

автор:Дума

visibility 144

/ брой: 172

БДЖ с намаления за ученици и студенти

автор:Дума

visibility 128

/ брой: 172

Годишната инфлация се задържа на 5,3 на сто

автор:Дума

visibility 133

/ брой: 172

Банкнотите в обращение у нас намаляват с 9%

автор:Дума

visibility 117

/ брой: 172

Отново бум на нелегални мигранти

автор:Дума

visibility 122

/ брой: 172

Работещи и пенсионери в Гърция с повече пари

автор:Дума

visibility 133

/ брой: 172

Тръмп шокиран от "меките" санкции

автор:Дума

visibility 128

/ брой: 172

Накратко

автор:Дума

visibility 98

/ брой: 172

Военни комикси

автор:Александър Симов

visibility 118

/ брой: 172

Парите на инвалидите

visibility 127

/ брой: 172

Къде е реалното производство?

автор:Гарабед Минасян

visibility 131

/ брой: 172

Ще събарят ли старите панелки за нови жилища?

visibility 145

/ брой: 172

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ