Руснаци се подиграха със Славия

"Белите" паднаха с 1:6 от Криля Советов

/ брой: 15

visibility 94

Криля Советов тотално се подигра със Славия. Вторият във второто ниво на руския футбол разби "белите" с гръмкото 6:1 в контрола в Алания. Това беше първа проверка за най-стария столичен клуб, а демотивиращият резултат можеше да бъде още по-голям. Славистите получиха три експресни гола между 25-ата и 32-ата минута чрез Антон Зинковски (25), Арни Вилхямсон (28) и Иван Сергеев (32). В последната минута на първата част Радослав Кирилов намали, но попадението му се оказа почетно.
На почивката Александър Тарханов смени вратаря си Светослав Вуцов с Георги Петков, както и всички полеви играчи. Това обаче нямаше особен ефект и нищо не се промени съществено на терена. Руският треньор пусна в игра и дошлите на проби негови сънародници Никита Колдунов и Динмухамад Кашкен, които ще останат до края на лагера. Ветеранът Петков също получи три бързи гола, но в рамките на 18 минути след подновяването на играта. Първият от тях дойде от дузпа, изпълнена в стил "Йохан Кройф". Зинковски се засили за изпълнение, но само чукна топката, а Сергеев (51) нахлу от втора позиция и я прати в мрежата. После целта намериха още Владимир Полуяхтов (55) и Егор Голенков (63). Руснаците не се задоволиха с преднината си и продължиха да атакуват до последно, но не успяха да отбележат още голове. За тях това беше последната им контрола в Турция.
"Резултатът има значение. Допускаме много леки голове. Имаше и положителни неща, особено първото полувреме. Имаше добри флангови атаки, но доста бавно боравехме с топката и затова не ни се получиха нещата. За едно полувреме не искаме да коментираме за новите попълнения. Работим по селекцията, очакваме нови футболисти. Търсим основно играчи за центъра", разкри помощник-треньорът на Славия Мартин Кушев, играл дълги години в Русия.