05 Юни 2025четвъртък14:05 ч.

Руски и български творци отново се срещат край Камчия

/ брой: 123

автор:Боян Бойчев

visibility 1967

Санаторно-оздравителният комплекс "Камчия" е домакин на пролетната сесия на международната литературна асамблея "Слово и дело", която събира в комплекса поети, писатели и музиканти от Русия и България. В програмата на срещата са включени литературни и преводачески ателиета, вдъхновяващи посещения и срещи.
Проведе се среща със Сдружението на писателите във Варна и поетична вечер, посветена на буквите и на 1190-годишнината от рождението на създателя на славянската писменост Св. Кирил Философ. С посещение във Велико Търново и Великотърновския университет "Св. св Кирил и Методий" бе почетена 645-ата година от създаването на Великотърновската книжовна школа.
Генералното консулство на Руската федерация във Варна посрещна именитите поети и писатели на литературна вечер на 1 юни.
В "Камчия" пристигнаха едни от най-изявените имена на Московската градска организация на Съюза на писателите на Русия, сред които известната поетеса Татяна Аксьонова, акад. Фьодор Туренко, доц. Тамара Потьомкина, к.ф.н. Владимир Новиков, Наталия Важенкова, Марина Зайцева, проф. Владимир Малаховски, музикантите Валентин Зубов, Любов и Сергей Логачови, а също и Татяна Чеглова, Любов Тяпичева, Ирина Глинска, Стефан Стефанов, Сергей Мартинов, Полина Рожнова, Надежда Бек-Назарова, Анна Гусева, Людмила Красилникова и др. Групата се води от Олга Бояринова.
Асамблеята е организирана от Санаторно-оздравителния комплекс "Камчия" и Московската градска организация на Съюза на руските писатели. Основен домакин на събитието е Славянският център в "Камчия".

Назначават още 220 чиновници в агроминистерството и ДФЗ

автор:Дума

visibility 263

/ брой: 100

Нови изисквания за телефоните в ЕС в сила от 20 юни

автор:Дума

visibility 246

/ брой: 100

България защити странджанския билков чай за пазара на ЕС

автор:Дума

visibility 251

/ брой: 100

Пчелари настояват да се намали интервалът за пръскания

автор:Дума

visibility 241

/ брой: 100

ЕС отлага мерки срещу Букурещ заради дефицита

автор:Дума

visibility 254

/ брой: 100

НАТО планира засилване на военната си мощ

автор:Дума

visibility 258

/ брой: 100

Мелони и Макрон преодоляха различията

автор:Дума

visibility 237

/ брой: 100

Накратко

автор:Дума

visibility 226

/ брой: 100

Непростимо

автор:Александър Симов

visibility 202

/ брой: 100

Нелеп пиар

visibility 222

/ брой: 100

Рестарт - тук и сега

автор:Дума

visibility 228

/ брой: 100

"Локалите" - насилници без кауза

автор:Юлия Кулинска

visibility 238

/ брой: 100

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ