10 Април 2026петък05:12 ч.

Според доклад на Сеул:

Руската армия обучава севернокорейци

Външната министърка на КНДР е на посещение във Владивосток и Москва

/ брой: 207

автор:Дума

visibility 3084

Русия въвежда севернокорейски военнослужещи в своята военна технология, съобщи южнокорейският депутат Пак Сон Уон, член на парламентарната комисия по разузнаването, позовавайки се на доклад от разузнавателната служба на Южна Корея.
Парламентаристи в Сеул потвърдиха казаното от президента на страната Юн Сук Йол, че висши военни и войски на КНДР може да се разположат на фронта в Украйна на страната на Москва. Депутатите, също като държавния глава, не назоваха срок, в който това ще се случи, отбелязват агенциите, като припомнят, че и генералният секретар на НАТО Марк Рюте потвърди информацията за разполагането на севернокорейски части в редиците на руската армия в Курска област.
"Това незаконно сътрудничество между Русия и Северна Корея е сериозна заплаха за сигурността на международната общност и може да представлява сериозен риск за нашата национална сигурност", категоричен е Юн.
Междувременно външната министърка на КНДР Чое Сон Хюи пристигна във Владивосток, а днес ще бъде в Москва. Не се съобщава целта на посещението.
Володимир Зеленски и южнокорейският му колега в телефонен разговор се споразумяха да проведат съвместни стратегически консултации в отговор на „незаконното“ военно сътрудничество между Москва и Пхенян и разполагането на севернокорейски войски в Русия.
„Изводът е ясен - тази война става международна, излизаща извън двете (воюващи) страни“, написа Зеленски в Екс. И посочи, че е споделил данни с Юн Сук Йол за разполагането на 3000 севернокорейски войници в тренировъчни руски центрове близо до бойното поле, като се очаквало "скоро" те да бъдат увеличени до около 12 000 души.

Въвеждат правила за енергийна бедност и уязвими потребители

автор:Дума

visibility 794

/ брой: 66

Помощта за транспортните фирми доближава 285 млн. евро

автор:Дума

visibility 863

/ брой: 66

"Еконт" спира доставките до адрес в малките населени места

автор:Дума

visibility 755

/ брой: 66

Иран и САЩ спряха огъня за две седмици

автор:Дума

visibility 888

/ брой: 66

Скопие прие закон за етническия баланс

автор:Дума

visibility 771

/ брой: 66

Български "ало" измамници обрали гръцки пенсионери

автор:Дума

visibility 765

/ брой: 66

Черна гора удължава майчинството

автор:Дума

visibility 699

/ брой: 66

"Борците" с фалшиви новини

автор:Александър Симов

visibility 837

/ брой: 66

За градския либерал

visibility 734

/ брой: 66

БСП е силата на истинската промяна

автор:Александър Симов

visibility 880

/ брой: 66

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ