22 Февруари 2026неделя22:06 ч.

Русия не е просия

/ брой: 16

автор:Юри Михалков

visibility 2017

Съботните протести в Русия заради Алексей Навални не получиха онази масовост, на която разчитаха организаторите им от страната и чужбина. На 7 ноември руската компартия събира повече поддръжници, а на акциите след убийството на Борис Немцов бяха излезли пет пъти повече хора, коментира пред ТАСС социологът Олег Матвейчев. 

Това изобщо не е изненадващо. Руснакът ясно разбира, че залогът не е нито Навални, нито човешките права, нито демокрацията. След серията  "цветни революция", спретнати от САЩ в постсъветското пространство, той окончателно се убеди, че същата участ се крои и за страната му. Но Русия не иска украинизация, защото това ще означава както загуба на суверенитет и командване отвън, така и нищета за народа. Това ще означава страната да бъде хвърлена в хаоса и мизерията на Елцин от 90-те години. Ще означава западните бизнес акули отново да влязат в Русия и да заръфат нейните богатства, а накрая да й подхвърлят трохи от собствените й блага. Това разкри този месец в интервю президентският говорител Дмитрий Песков, като уточни, че в средата на 2000-то десетилетие Путин сложи край на този национален грабеж. Затова оттогава той и Русия са сатанизирани, затова има напъни за свалянето му от власт, затова с ръжена на Навални, човешките права, демокрацията или борбата срещу корупцията се правят опити за разпалването на геополитически пожар в Русия. Средностатистическият руснак явно разбира, че в сложната фраза на геополитиката Навални е само едно подчинено изречение.

От протестите обаче лъсна и зловредната роля на САЩ. Посолството им в Москва не само пуснало картата на маршрутите на акциите, но и вмъкнало, че ще има поход срещу Кремъл. Ами ако руското посолство във Вашингтон бе постъпило така със събитията от 6 януари срещу Капитолия?

Като са се загрижили за Навални, защо САЩ продължават да преследват Джулиан Асанж? Като тръбят за свободата на словото, защо искат да го съдят за разкритията му? Защо в собствената си страна сложиха намордник на Тръмп, на хиляди негови привърженици и изобщо на нелибералните мисли? И защо за тези прегрешения се правят на слепи и пишман политиците у нас?

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 7176

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 10239

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 7915

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 8398

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 6871

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 8528

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 8186

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 8347

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 9308

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 7342

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ