03 Май 2024петък15:56 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Ренци:

Русия е важна за Европа

Ще отрежем клона, на който седим, ако издигнем нова стена за руската икономика, твърди пък австрийският канцлер Вернер Файман

/ брой: 296

автор:Дума

visibility 70

Русия има стратегическо значение за Европа, затова трябва да се намери начин за сътрудничество с Москва. Това заявява италианският премиер Матео Ренци в интервю за местен вестник, цитиран от РИА Новости.
Според Ренци една от важните задачи за 2015 г. е подобряването на отношенията между Европа и Русия. Той отбелязва, че на "неприемливите събития в Украйна трябва да се реагира твърдо", но все пак подчертава, че Русия има стратегическо значение за Европа. Именно заради това трябва да се намерят общите точки и да се използва дипломацията в отношенията с Москва. Ренци допълва, че никой не е заинтересован да "постави Русия на колене".
В същото време австрийският канцлер Вернер Файман разкритикува другите страни от Европейския съюз, които призовават за по-строги санкции срещу Москва, предупреждавайки да не се тласка руската икономика към срив, предаде Ройтерс. Той заявява това в интервю за в. "Остерайх" ден след като председателят на Европейския съвет Доналд Туск призова за продължителни твърди действия срещу Русия заради ролята й в Украйна.
"Не мога да одобря еуфорията на мнозина в ЕС за успеха на санкциите срещу Русия. Не виждам никакви причини за радост. Не виждам защо трябва да сме доволни, ако руската икономика се срине", изтъква Файман. "Ще отрежем клона, на който седим, ако издигнем нова стена за руската икономика", допълва канцлерът социалдемократ в предварително разпространен текст на интервюто. Файман оправдава първоначалните санкции като "жест на самоотбрана", но допълва, че "целта ни не бива да бъде затягане на санкциите".
Вицеканцлерът на Германия Зигмар Габриел също е против засилване на антируските санкции. Според него е назряла необходимост от "нова политика на разведряване" в Европа. В интервю за "Тагесшпигел" Габриел заявява, че предизвикването на хаос в руската икономика не е в интерес нито на Германия, нито на Европа.
Европейският съюз е близо до разкол за санкциите срещу Русия, пишат междувременно германски медии. Засега Европа е единна в отношението си към Русия, но това единство е много крехко, пише в. "Ди цайт". Една от причините за това според изданието е, че страните от ЕС трябва да се "противопоставят" на Русия при различни условия: едни зависят повече от Русия, а други - по-малко. Със задълбочаването на конфликта между Запада и Русия тези различия стават все по-видими, затова в ЕС все по-често може да се чуе мнението, че санкциите трябва да бъдат отменени или поне смекчени, добавя "Ди цайт".
Подобно мнение изразява и "Зюддойче цайтунг". По време на предколедната среща на върха ръководителите на страните от ЕС "се оказаха опасно близо до разкола за политиката спрямо Русия", пише изданието. То смята, че падането на рублата и евентуалните бъдещи икономически проблеми на Русия само ще засилят разногласията в ЕС. "На Евросъюза му е все по-трудно да има единно мнение за политиката на санкции", обобщава изданието.
На свой ред "Ди цайт" отбелязва, че макар официално европейските ръководители да се придържат към единно мнение, когато стане дума за антируските санкции, някои от тях си позволяват да се изказват против тях.

БСП подкрепи нулевата ставка на ДДС върху хляба

автор:Дума

visibility 958

/ брой: 83

Фалитите у нас са намалели с 10%

автор:Дума

visibility 937

/ брой: 83

Окончателно: без повече реклама на хазарт в медиите

автор:Дума

visibility 874

/ брой: 83

Транспортна стачка парализира Гърция

автор:Дума

visibility 975

/ брой: 83

4 страни от ЕС готови да признаят Палестина

автор:Дума

visibility 1126

/ брой: 83

Хутите атакуваха бойни кораби на САЩ

автор:Дума

visibility 975

/ брой: 83

Накратко

автор:Дума

visibility 911

/ брой: 83

Празник на гнева

автор:Александър Симов

visibility 1114

/ брой: 83

Оставаме алтернативата

автор:Дума

visibility 937

/ брой: 83

Презряният Нерон

visibility 1045

/ брой: 83

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ