16 Август 2024петък15:28 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Родните топ мениджъри със заплати от 10 000 лв.

Разликата във възнагражденията между българи и чужденци, работещи у нас, намалява

/ брой: 43

автор:Дума

visibility 1800

Българските топ мениджъри са получавали средно по около 10 000 лв. месечно през 2018 г. Възнагражденията им остават без съществена промяна спрямо година по-рано и са коригирани в посока нагоре с ръста на инфлацията - 2.7%. Заплатите на българските управители на фирми остават по-ниски в сравнение на чужденците, които работят на тези позиции у нас, но разликата постепенно се стопява. Това показва годишното проучване на Българската екзекютив сърч асоциация (БЕСА) за възнагражденията на висшия и среден ешелон в компаниите, използващи услугите за директно търсене на висш управленски персонал за 2018 г. Включените в него компании са с персонал над 300 служителя и оборот над 10 милиона евро. 

Анализът е базиран върху проекти за директно търсене на висши и средни мениджърски позиции, които са били възложени на членове от БЕСА и не трябва да се приема за  представителен.

Годишните възнаграждения на изпълнителните директори през миналата година варират от 110 хил. до 135 хил. лв. С изключение на чуждестранните те са запазили нивата си от миналата година. 

Управители на центрове се разписват срещу 86- 104 хил. лв. годишно, показват данните на БЕСА. Това е средно около 8000 лв. месечно. Става дума за директори на различни подразделения на аутосриснг и ИТ индустрията, като кол центрове например.

Когато става въпрос за технологичния сектор, тези позиции са достигнали върхово равнище, а условията са изцяло различни и индивидуално договорени в зависимост от нивото на бизнес услугата, използваната технология, екипа, който трябва да бъде ръководен, както от обхвата и мащаба на работната позиция, посочват от БЕСА. Управителите на фабрики остават сред топ 5 на най-високо платени позиции у нас. Те получават годишно между 78 хил. и 94 хил. лв., (6500 - 7800 лв. месечно). Това е резултат от голямата активност и конкурентност в промишления сектор, който се наблюдава през последните години.

Все по-ценена става позицията на директор човешки ресурси. Техните възнаграждения растат и ще продължат да растат. През миналата година те са получавали между 59 хил. и 71 хил. лв. годишно (5000 - 6000 лв. месечно). Така заплатите им са по-високи от средните на маркетинг директор.

Птицевъдите искат да се забрани вносът на украински яйца

автор:Дума

visibility 202

/ брой: 156

Доган по документи се разделя с ТЕЦ "Варна"

автор:Дума

visibility 215

/ брой: 156

Производствените цени в селското стопанство спадат

автор:Дума

visibility 206

/ брой: 156

Украйна може да се откаже от ядрени ни реактори

автор:Дума

visibility 195

/ брой: 156

Съединените щати не са световен полицай

автор:Дума

visibility 186

/ брой: 156

Жалба в Гърция за пожара до границата

автор:Дума

visibility 184

/ брой: 156

Нови версии за атаките срещу "Северен поток"

автор:Дума

visibility 171

/ брой: 156

Накратко

автор:Дума

visibility 318

/ брой: 156

Ни чул, ни видял

автор:Аида Паникян

visibility 256

/ брой: 156

Политически цайтнот

visibility 245

/ брой: 156

Пропадането на Източна Европа

автор:Боян Дуранкев

visibility 196

/ брой: 156

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ