21 Февруари 2026събота22:07 ч.

Продават излишни държавни имоти, парите отиват за детски градини и училища

/ брой: 82

автор:Дума

visibility 2524

Парите от продажбата на държавни имоти ще отиват в специален фонд към министъра на регионалното развитие, за да се строят с тях детски градини и училища, обяви вчера премиерът Росен Желязков. На свое заседание кабинетът прие програма за упражняване на правата на държавата и държавните предприятия върху 4400 публични имоти - застроени и незастроени. 1800 от тях са поземлени с постройки, а 1200 са сгради. От тях се отделят имотите, които задоволяват административни потребности и тези, които служат за предоставяне на публични услуги.
Продаването на държавните имоти ще става чрез електронна платформа с явно наддаване от Агенцията за публичните предприятия и контрол. Така ще се  елиминира корупционен натиск, уточни Желязков.
"Ще предвидим възможността да се трансформират активи, да бъдат продадени тези, които носят разход, но към тях има инвестиционен интерес. Парите от търговете ще отиват в специален фонд и ще се разходват само за публична социална  инфраструктура - детски градини и училища. Продажбата на държавните имоти ще бъде на принципа на ясен, планиран подход, недопускащ форми на изкушения, при които някой да се възползва от държавните активи. Средства от тяхната продажба ще служат за поддържането и ремонта на другите активи, за които обществото отдавна е заявило своите потребности", увери Желязков.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 3200

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 4631

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 3897

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 4256

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 2817

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 4695

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 4509

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 4434

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 4941

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 3549

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ